Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Joculete ...

Creat de Coesite, Octombrie 26, 2008, 10:32:27 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Coesite

Nu stiu daca stiti sau nu oricum merita incercat...

Eu va expun o situatie si voi trebuie sa raspundeti la intrebare, aveti voie sa puneti intrebari ajutatoare si eu voi raspunde cu "da", "nu" sau "irelevant"... si astfel se va desfasura o poveste

Un tip zacea gol golut, mort in mijlocul desertului si in mana avea un betisor. Cum a murit si de ce?

Krystyan

In momentul cand a murit era noapte sau zi?

Coesite


Diana Basaca

Are urme de lovituri? Sau orice alte forme de violenta?

Coesite

Nu are urme de violenta, adica sa fi fost batut sau alte lucruri de genul acesta.

Diana Basaca

Se mai afla si altceva in jur? Exceptand desertul...

Adi

Interesant joc, stiu si eu cateva povesti in acelasi stil de intrebari ... poate le jucam dupa ce se termina acest joc.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Coesite

Citat din: Diana Basaca din Octombrie 27, 2008, 09:34:05 PM
Se mai afla si altceva in jur? Exceptand desertul...

Nope, doar desert.

@Adi, si eu stiu mai multe...

Coesite

Oricum sunt interesante si un bun exercitiu pentru a invata sa pui cele mai relevante intrebari pentru o anumita situatie data, daca stii sa pui intrebarea ai jumate de raspuns, si asta e o chestie buna in stiinta si in viata in general.

Abel Cavaşi


Adi

Citat din: Coesite din Octombrie 27, 2008, 09:52:47 PM
Oricum sunt interesante si un bun exercitiu pentru a invata sa pui cele mai relevante intrebari pentru o anumita situatie data, daca stii sa pui intrebarea ai jumate de raspuns, si asta e o chestie buna in stiinta si in viata in general.

Total de acord. Noi ca oameni de stiinta in devenire trebuie sa stim ce intrebari sa punem. Exercitiile de tip detectiv ajuta in acest sens.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Coesite


Abel Cavaşi


Krystyan

Din ce material era confectionat betisorul si cat de lung era?
Cum tinea betisorul in mana? Avea mana cu palma in sus si betisorul statea pur si simplu in palma sau il tinea intr-un fel anume?

Electron

Krystyan, nu poti primi decat raspunsurile "Da", "Nu" sau "Irelevant", conform regulilor jocului. Trebuie sa (re)formulezi intrebarile tale in asa fel incat raspunsurile astea sa te ajute.

e-
Don't believe everything you think.