Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Joculete ...

Creat de Coesite, Octombrie 26, 2008, 10:32:27 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

adriand

A murit incercand sa faca focul.

Coesite

Omul din lift sau cel din desert?  ;D

iNfusioN

sall all intru si eu in jok si acum intrebarile nu am mai stat sa citesc tot dar dak voi pune unele intrebari care au mai fost puse imi cer scuze  :-* :
1. Omul avea oarecare probleme?
2. Cauza urcari celor 9 etaje pe jos era aceea de a face sport ?
3. Celelalte butoane ale liftului nu functionau ?

Coesite

1. Fi mai explicit
2. nu
3.nu

iNfusioN

#94
dak se poate add pe mess : cosmin_dracul2006 mai vb acolo de alte probleme
Sa inteleg ca omul acela apasa mereu butonul de etaj 1 :)) sa inteleg ca nu ajungea la alt buton ?

Coesite

Da, nu ajungea la alt buton. :)

iNfusioN

Rezolvarea inseamna ca este :
Omul era mic de statura astfel nu ajungea la butonul etajului la care el locuia . Ajungand doar pana la butonul de etajul 1 mai ramanea sa urce 9 etaje . Aici nu sunt sigur , pt ca ploua , intra apa in lift ridicandul in sus pe om astfel el putea sa apese pe butonul de la etajul 10 la care locuia ! sper sa fie corect :D

Coesite

Foarte frumos, dar ai gresit la partea cu ploaia.

The logical picture is the truth. La tine e un pic cam tras de par...  ;)

iNfusioN

Atunci cand el putea sa urce direct la etajul 10 el se afla in lift cu nevasta lui care era mai inalta sau cu un vecin de la el dp palier :D sa speram ca aceasta varianta este buna :D

Coesite

Nu. Fiecare lucru din ipoteza este pus acolo cu un scop, tu folosesti toate datele ?

iNfusioN

pt ca ploua avea umbrela la el ?

Coesite


iNfusioN

se ajuta de umbrela sa apese pe buton ?

Coesite


iNfusioN

Citat din: iNfusioN din Ianuarie 05, 2009, 08:55:31 PM
Rezolvarea inseamna ca este :
Omul era mic de statura astfel nu ajungea la butonul etajului la care el locuia . Ajungand doar pana la butonul de etajul 1 mai ramanea sa urce 9 etaje . Aici nu sunt sigur , pt ca ploua , intra apa in lift ridicandul in sus pe om astfel el putea sa apese pe butonul de la etajul 10 la care locuia ! sper sa fie corect :D

Atunci cand ploua se folosea de umbrela sa apese pe buton si asa putea ajunge la etajul 10 ! :D