Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Stark

Creat de Stark, August 30, 2010, 10:24:49 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Stark

Salut dragi prieteni,

numele meu de user este Stark, sunt bine inteles nou venit.
Sunt incantat de portalul stiintza azi.ro si imi face placere sa discut pe teme legate de stiintele naturii.

Specialitatea mea este fizica teoretica, cu background in termodinamica si fizica statistica. In ultimii ani sunt din ce in ce mai orientat catre applicatii si tehnologie. Sunt usor de atras in discutii pe teme de filozofie, dar aceasta este mai degraba un viciu ... pentru ca da dependenta si ma impiedica sa ma concetrez la lucruri mai interesante legate stiinte si tehnologie! :)


Nu insist prea mult legat de backgroundul meu  atat timp cat inca sunt sub anonimat pe acest forum, si deci nu are sens. Sper ca acest deficit de informatie sa fie contrabalansat de contributia mea pe stiintazi si la forumul lui de discutzii!

Stark

Adi

Bine ai venit pe forumul Stiinta Azi!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

bbb

Bine ai venit pe forumul Stiinta Azi!

Electron

Dupa ce mi-a varsat o serie de insulte pe privat, printre care si :
Citat din: Stark din Septembrie 08, 2010, 02:13:39 PM
[...]
La asa volum si debit de bazaconism, si la aerele de superioritate afisate (expert chipurile in "Epistemologie"), senzatia creata nu poate fi decat cea de dezgust.
[...]
userul "Stark" a decis sa paraseasa acest forum. Deoarece nu am alta maniera sa-i raspund, o fac aici:

Stark, astepti raspuns de la mine sau ai intrat doar sa-ti versi frustrarile ? Daca chiar doresti sa discuti in mod serios, m-as fi asteptat la o alta atitudine din partea ta, si evident la mai mult calm.

Nimeni nu e perfect, nici macar eu, dar a fii atat de frustrat ca tine se pare ca e ceva incompatibil cu acest forum.


e-
Don't believe everything you think.

Stark

Citat din: Electron din Septembrie 08, 2010, 02:32:17 PM
Nimeni nu e perfect, nici macar eu, dar a fii atat de frustrat ca tine se pare ca e ceva incompatibil cu acest forum.

Nu as fi fost frustrat daca nivelul tau de cunostinte s-ar fi ridicat la nivelul de aroganta afisat. Asa cum ti-am dovedit-o in privat
tu nu cunosti in ce consta metoda stiintifica, iar cunostintele tale de fizica  sunt ne-corespunzatoare.  Din puntul tau de vedere,
aceste afirmatii nu le poti percepe decat ca pe insulte. Din punctul meu de vedere, atitudinea ta mi-a insultat inteligenta. Deci suntem chit!

Faptul ca eu am crezut ca pot discuta cu oameni seriosi pe acest forum
si nu cu un bazaconist care pretinde ca este alceva decat ceea ce pretinde, este un motiv de frustrare, greu de inteles de cei ca tine!
Lumea e plina de tot soiul de specii de bazaconisti. Creationistii sunt un exemplu. Tu esti un alt exemplu!



Electron

Multumesc pentru raspuns.

e-
Don't believe everything you think.