Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Despre Cristif92

Creat de Cristif92, Septembrie 22, 2010, 10:40:20 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cristif92

Buna seara !

M-am inscris de curand , pe acest site din dorinta de a afla mai multe depre stiinta , de a mi face prieteni inteligenti ( nu ca majoritatea colegilor mei de clasa care in timpul liber joaca carti in timpul orelor , sau cand unele dintre ele nu se fac ) .
Eu sunt F. Cristian . Prietenii imi zic Cristian sau floricica . Eu am 18 ani , sunt in clasa a-12-a , profil mate-info , la liceul Ion Neculce , botezat "puscarie" , datorita  gratiilor de vreo 4 m de la intrarea elevilor ( stati linistiti le-a mai injumatatit  ;D ) , sunt inalt , timid , visator , pasionat de SF , ambitios , cu potential excesiv dar cu putin curaj :(
Materiile mele preferate sunt fizica ( desi nu prea termin problemele ) , matematica ( nici cu asta nu stau comod ) , si informatica , unde m-am descurcat cel mai bine deoarece mi-a devenit profesoara ca o mama ... Ca programe TV , ma uit aproape la numai din stiinta , precum la National Geographic , si Discovery Channel , la : megastructuri , cum se fabrica? , cum functioneaza? , Tehnologie extrema . Apoi  ;D la Brainiac : maniaci ai stiintei ; A , si la Stargate SG-1 , si Atlantis ; si sunt fan Jules Verne .
Sunt de acord cu Einstein care zicea ceva in genul : " Imaginatia e mai importanta decat inteligenta" , iar de aceea imi doresc sa ma fac inventator . Inca de prin clasa a-6-a construiam din Meccano . In prezent am ca hobby lipitul de machete .

Tin sa mentionez ca nu prea voi avea timp sa intru pe net , decat de vreo o data pe saptamana  , deoarece sunt in a -12-a , si voi da BAC-ul . Cu alta ocazie voi face un proiect la voluntariat nu cat pt diploma , cat pt a-mi dezvolta increderea in mine .
Iar ca facultate , ma gandeam sa dau la Politehnica ( ea fiind singura pe care o stiu ) , ca sa ma fac inginer mecanic , desi as fi ales toate profilurile de ingineri , caci imi place sa inventez . In rest ma cam stanjeneste partea cu cele doar 20 de locuri , care sunt gratuite :(

Electron

Bine ai venit Cristif92! Spor la discutii pe forum. :)

e-
Don't believe everything you think.

Adi

Bine ai venit, Cristif92! Ai insa grija ca intre cuvant si virgula sa nu lasi spatiu. La fel intre cuvant si punct. Face textul tau greu de citit si aici la Stiinta Azi tinem la regulile gramaticii.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Cristif92

Citat din: Adi din Septembrie 22, 2010, 11:52:48 PM
Bine ai venit, Cristif92! Ai insa grija ca intre cuvant si virgula sa nu lasi spatiu. La fel intre cuvant si punct. Face textul tau greu de citit si aici la Stiinta Azi tinem la regulile gramaticii.

Am notat.  ;D