Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Salut

Creat de Florin, Septembrie 09, 2008, 02:17:02 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vrea cineva sa faca ceva ?

Da
6 (100%)
Nu
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 2

Florin

De mult imi doream sa pot sa citesc si eu pe un forum ceva sttintific dar care sa si pot intelege -cred ca multi din cei care posteaze pe acest forum sunt oameni cu un IQ mult mai mare decat al meu si cu realizari pe care eu nu pot decat sa mi le imaginez.
Vreau sa va felicit si multumesc in acelasi timp si vreau sa stiu daca si eu pot ajuta in vreun fel la dezvoltarea acestui forum curent sau cum se mai numeste

Nu detin o experienta foarte mare in nici un domeniu stiintific sa zicem ca sunt un "average Joe" scuzati neologismul dar stiu ca-si o sa folosesc un alt exemplu englez- "Evil prevails when good people fail to act"

Deci cu astea fiind spuse si din moment ce exista "moment" cred ca ar trebui ridicat ceatza densa care s-a abatut asupra educatiei romanesti si cred de asemena ca numai impreuna avem o sansa

Multumesc

Electron

Bine ai venit, Florin. :)

Pot sa intreb la ce se refera ancheta ta? A face ceva in legatura cu ce?

e-
Don't believe everything you think.

Adi

Buna Florin, bine ai venit pe forumul nostru. Eu zic ca noi facem deja, dovada FizicaParticulelor.ro, StiintaAzi.ro si acest forum, StiintaAzi.ro. Ancheta ta la ce se refera?

Tu poti ajuta promovand acest forum si aceste siteuri unde voluntari raspund la intrebari de stiinta, unde voluntari traduc texte de popularizare si stiri stiintifice, ba chiar unde voluntari scriu propriile texte.

Avem nevoie de voluntari. Oferim pe langa diploma, scrisoare de recomandare, cate o carte stiintifica drept premiu, compania unor oameni interesanti si munca prin care poti sa cresti mai mult ...
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

nano2k

Citat din: Adi din Septembrie 09, 2008, 05:56:30 PM
Buna Florin, bine ai venit pe forumul nostru. Eu zic ca noi facem deja, dovada FizicaParticulelor.ro, StiintaAzi.ro si acest forum, StiintaAzi.ro. Ancheta ta la ce se refera?

Tu poti ajuta promovand acest forum si aceste siteuri unde voluntari raspund la intrebari de stiinta, unde voluntari traduc texte de popularizare si stiri stiintifice, ba chiar unde voluntari scriu propriile texte.

Avem nevoie de voluntari. Oferim pe langa diploma, scrisoare de recomandare, cate o carte stiintifica drept premiu, compania unor oameni interesanti si munca prin care poti sa cresti mai mult ...

Intr-o vreme urmaream foarte atent articolele si stirile de pe www.kurzweilai.net.
Foarte interesante. Ar fi util si pentru o sectiune mai futurista a acestui sit.