Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Programe documentare

Creat de Osmiumbin, Octombrie 04, 2008, 12:07:23 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Care program documentar il urmariti cel mai mult?

Dicovery (all channels, dar numiti unul)
5 (83.3%)
National Geographic
0 (0%)
History Channel
0 (0%)
Altul (numiti sau sugerati o optiune)
0 (0%)
BBC (toate)
0 (0%)
PBS-Nova
1 (16.7%)
Ce TV! Eu ma uit la YouTube
0 (0%)
Viasat Explorer
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 2

Osmiumbin

Aici putem discuta despre cele mai bune programe de poplarizare a stiintei si de ce nu si care documentare anume v-au placut si de ce? (Nu uitati sa dati si o nota la fiecare documentar)
;)

Adi

Foarte buna idee, Osmiumbin. Am votat. Urmaream Discovery Channel cand eram in tara mereu. Acum nu ma mai uit la TV ca nu mai am timp. Dar urmaresc filme de stiinta pe youtube, etc. Acum voteaza si tu, sa dai exemplu!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Osmiumbin

Am votat tot Discovery si mai ales Discovery Science. Cele mai bine realizate mi se par. Insa am urmarit si The Uninerse de pe History Channel! Va recomand tutuor interesati de astronomie si ramurile ei!  ;D

PS: as fi dorit sa fac acest poll cu check box nu radio buttons pentru ca sunt sigur ca nu e numai unul favorit! Se poate?

HarapAlb

Mai sunt deja vreo doua topice de genul asta deschise... eu propun sa le unim.
La canalele de stiinta ar mai trebui adaugate: BBC-Horizon, BBC-Four, PBS-Nova. Chiar daca nu se receptioneaza prin cablu in Romania.

Dupa mine emisiunile de la BBC-Horizon sunt cele mai bune, doar ca in ultimii 2 ani m-au dezamagit parca au intrat in criza de subiecte interesante. BBC-Four si PBS-Nova sunt si ele destul de bine realizate. Documentarele de pe Discovery mi se par monotone, nici despre HC nu am o parere buna.

Vizitati www.mvgroup.org  ;)


Osmiumbin

#4
Bun, HarapAlb, modific acum! Mersi de sugestie!
Si totodata resetez, contorul, va rog mai votati odata cei care ati votat deja!

Osmiumbin

Citat din: Adi din Octombrie 04, 2008, 12:15:29 AM
Foarte buna idee, Osmiumbin. Am votat. Urmaream Discovery Channel cand eram in tara mereu. Acum nu ma mai uit la TV ca nu mai am timp. Dar urmaresc filme de stiinta pe youtube, etc. Acum voteaza si tu, sa dai exemplu!
Ahh, acum am vazut faza cu youtube...din cand in cand si eu :P

b12mihai

Mi-e greu sa aleg intre cele enumerate de acolo. Viasat Explorer este si el foarte bun si il mai urmaresc din cand in cand, ar trebui trecut si acesta. Cele mai bune in opinia mea sunt: Discovery, National Geographic, BBC, Animal Planet si cele doua ale Viasat: Explorer si History, iar pe YouTube se gasesc din cand in cand documentare interesante , pe scurt si pe intelesul tuturor.



Fiecare are scopul lui in lumea asta nebuna.

Osmiumbin

#7
Da, mersi de raspuns dar ma refeream la posturi despre stiinta mai mult...iar Animal Planet din cate stiam eu tot un post al Discovery este

b12mihai

Animal Planet este al lui Discovery, si e un fel de post de stiinta si el :D .
Fiecare are scopul lui in lumea asta nebuna.