Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

O poveste din timpul potopului - numai pe Descopera.ro

Creat de Skolon, Octombrie 09, 2009, 11:36:34 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Skolon

Siteul Descopera a început să publice (în mai multe episoade) o poveste scrisă chiar de redactorii ei prin care este descrisă umanitatea chiar din timpul şi imediat de după Marele Potop.

Mie mi-a plăcut sper să vă bucure şi pe voi.
Iată ce scriu chiar ei referitor la această serie de articole:
"Incepand din data de 9 octombrie, www.descopera.ro va invita la un incitant periplu prin tainele Pamatului de acum 8000 de ani. Este povestea unui salbatic ce strabate o mare parte a lumii cunoscute in cautarea unor raspunsuri cu valente mitologice si, totodata, este imaginea reala a unei lumi aflata in plina evolutie. Umanitatea se afla in pragul unei noi ere si, totusi, era incapabila sa isi explice tainele celei care tocmai se stingea. O lume in care vechile valori se pierdeau lasand loc unui viitor plin de mister. Si daca inca nu va simtiti atrasi de odiseea propusa de redactorii descopera.ro, va mai dezvaluim ca eroul nostru este unul dintre cele mai cunoscute personaje mitologice, un barbat care ne-a incantat cu faptele sale si a carui legenda am citit-o aproape toti in copilarie . Dar asta o veti afla numai citind "O poveste de la inceputul timpului".

Adi

Mersi ca ai promovat aici. Pare interesant. Cand voi avea timp, voi incerca sa citesc.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Skolon


Adrian111

mda frumos modul de a exprima artstic chestii adevarate istorice. Indradevar captivant continutul!