Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Inexplicabil

Creat de Lauryca09, Martie 06, 2012, 03:19:13 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Lauryca09

In acest link ve-ti gasi ceva greu de explicat: Un loc ciudat in Romania - Masina care urca singura la deal!!

La fizica primesc media 10 pe semestrul II daca explic ,,ca la carte" ( cu forte) acest fenomen. Va rog cine stie si ma poate ajuta! Am nevoie pe maine. Va multumesc!

Electron

Ai gresit forumul. Aici nu dam rezolvari mura in gura pentru a primi elevii note pe munca altora.

e-
Don't believe everything you think.

Teodor Sarbu

Vezi Lauryca, acest subiect a mai fost dicutat şi pe acest site. Face parte din categoria iluziilor optice. Am primit pe Email ceva de genul vezi 5 cărţi de joc, alege una şi după clic va dispare cea la care te-ai gândit. Şmecheria este că cele 4 cărţi prezentate ulterior nu corespund cu nici-o carte de joc din cele iniţiale. Mulţi cred că David Coperfield este chiar un fenomen supranatural. Mă rog este amuzant.

Lauryca09

Ma scuzati domnule Electron, dar m-am gandit ca mi-ati putea explica acest fenomen. Nu e calcul sau rezolvare de problema, ci o explicatie. Nu inteleg dc sunteti asa impertinent? (doar am precizat: "Cine stie?" )

Electron

Citat din: Lauryca09 din Martie 06, 2012, 05:57:14 PM
Nu e calcul sau rezolvare de problema, ci o explicatie.
Am inteles, astepti o explicatie mura in gura, cu care sa mergi la scoala sa iei nota pe munca altora.

Daca vrei ajutor pe acest forum, trebuie sa ne prezinti mai intai ce ai incercat, ce ai muncit tu, iar noi o sa incercam sa-ti dam indicatii pentru a continua. Doar aruncand aici o problema nu rezolvi nimic.

CitatNu inteleg dc sunteti asa impertinent?
Eu nu inteleg de ce scrii ca un analfabet. Nu ai invatat limba romana?

e-
Don't believe everything you think.

Lauryca09

Da-ti dovada ca sunteti un taran. Ti-am pus eu pistolul la cap si te-am obligat sa-mi faci problema? Stai in banca ta si taci din gura daca nu stii. Esti tu cumva adminul acestui site? Nu vrei sa-mi explici ( pentru ca sigur nu stii) ,nu-ti mai bate joc de cei care vin cu niste probleme. Am observat ca nu sunt singurul care intra in conflict cu tine. Nu esti singurul care stie fizica. 

Electron

#6
Citat din: Lauryca09 din Martie 06, 2012, 06:23:52 PM
Da-ti dovada ca sunteti un taran.
Tu dai dovada ca esti analfabet. Lasa atacul la persoana si demonstreaza ca esti dispus sa faci eforturi pentru a afla raspunsurile, ca nu stai doar sa-ti pice para malaiata in ...

Cu cersitul si cu presiunea (repede, repede!, am nevoie pe maine, treceti la lucru ca eu vreau sa iau nota pe munca voastra, fraierilor!), nu impresionezi pe nimeni. Iar cei impresionati de asta, daca vor da raspunsuri mura in gura, incalca politica forumului si vor avea de dus consecintele.

e-

PS: Daca nu ai aflat pana acum, eu sunt si unul din moderatorii acestui forum. Daca nu-ti convine, plange-te administratorului.
Don't believe everything you think.

virgil 48

 Nu este deloc inexplicabil. Cel care filmeaza tocmai a cumparat terenul de langa sosea si intentioneaza sa construiasca acolo
un popas turistic. Nu vezi ca "magnetismul" dealului atrage si apa?