Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Creativitatea intr-o cariera

Creat de sabinaN, Noiembrie 28, 2008, 10:25:31 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sabinaN

De curand am primit o recomandare din partea unui prieten sa particip la niste cursuri de creativitate.Voi ati fost vreodata pe la asa ceva? ..am inteles ca sunt folositoare intr-o cariera si nu numai.As fi curioasa sa vad cum sunt.Astept parereile voastre.

cristi

Eu am facut multe cursuri de creativitate la compania mea si, crede-ma, nu m-au ajutat deloc... Creativitatea este in mine sau nu este... Iar in cariera am observat ca conteaza alte lucruri decat creativitatea, ca de exemplu a avea gura mare, sau a fi prieten cu seful... Creativitatea ramane pentru suflet, parerea mea...
autor Fizica povestită,
www.stiinta.club

Adi

Buna intrebare, Sabina si bine ai venit la noi pe forum. Eu nu am luat nici un curs de creativitate, dar acest proiect StiintaAzi.ro imi pune mintea la contributie si ma forteaza sa fiu cat mai creativ pentru a rezolva probleme concrete: cum sa atragem mai multi cititori? ce chestii noi sa oferim la elevii de liceu? cum sa facem rost de finantare pentru premii, brosuri si alte cele? Pe scurt, experienta mea imi spune ca inveti lucruri facand lucruri concrete, nu luand cursuri.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro