Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Bomba cu ceas, inclusiv si in Romania.

Creat de Anatol, Septembrie 03, 2011, 10:31:36 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anatol

Cer scuze de incinta la violenta, dar cred ca aici nu e in public.
Am auzit o noutate, cum ca undeva intr-un oras (Bacau pare-mi-se) in Romania politia s-a revoltat ca este obligata sa alerge la toate maruntusurile. Vreau sa arat ceva:
marturia unui criminal

Am copiat aciasta candva de pe  curaj.net (nu mai gasesc acum pe site, si mi se pare ca de la maruntusuri care nu se educa se va ajunge la(ultimul comentariu va confirma multe) :

Estul salbatic orasul Calarasi, Moldova
februarie 28, 2010 De autor Opinii 13 Comentarii | 961 Vizualizări

De ce in acest oras se tem sa umble femeile dupa ce apune soarele si cine se face vinovat de acest fapt salbatic iesit din comun la toate capitolele? Istoria neplacuta a acestui subiect isi ia inceputul
de la venirea eliberatorilor pe acest pamint si continua pina in prezent cu tote atributiile salbatice
a regimului anti uman si discriminatoriu.Datele statistice al ultimilor 10 ani arata un subiect foarte neplacut si anume 100 de cazuri de viol
oras si nici un dosar penal in acest, cum se petrec aceste actiuni si in ce limita ele pot fi incluse
nu am nici un raspuns, ba mai mult, sunt oameni omoriti cu faptasi determinati, furturi, tilharii vinzari
de droguri , traficanti de marfa vie si iarasi acelasi effect neplacut, nici un dosar penal. Frica se seamana
de zi cu zi dar oamenii se fac a nu vedea atit timp cit nu-i atinge personal. Cazuri concrete unde
victima a unui viol a dat cerere la politie si apoi fortata ,cit de politia Calarasi atit si de violator ori
a unui grup de violatori sasi retraga cererea facind-o curva s. a. m .d.
Cum se petrec cazurile similare si cine sta dupa ele, investigatiile mele de mai multi ani au adus urmatoarele facte si anume legatura politiei, procuraturei, judecatoriei si a lumei interlope in comun,
dar mai précis nu este lume interlopa ci slujile a organelor de forta si de justitie.
Un grup de circa 15 oameni isi permit totul, in acest oras sunt protejati si antrenati inpreuna cu politistii si copii acestora la aceiasi scoala sportiva in acelas timp.
In acest oras se petrece zi de zi un fel de ceas comendant unde sunt oprite tote unitatile de transport
in fiecare zi fara nici o treaba, dar alesii deavolului nici habar n-au cu transporturile lor si zi si noapte
cu peste 100 la ora prin tot orasul fara sa fie retinuti. Criminalitatea al acestui oras si a alesilor deavolului
a atins apogeul , vreau sa convoc sedinta oraseneasca de fondare a garzii orasenesti si eliberarea
totala a politistilor, procuraturei, judecatoriei si securitatii care primesc salarii ocidentale si sunt antrenati in criminalitate, nu mai doresc asa justitie si politie care nu protejeaza, ci se ocupa cu terorizarea populatiei si a unei faradelegi totale, sunt nevoit sa apelez la populatie pentru a ... si a pune capat faradelegilor si criminalizmul din estul salbatic al
orasullui Calarasi. Prin articolul respectiv doresc sa sesizez opinia publica si pe cazul dat voi aduce
si dovezi video, martori oculari, care vor confirma acest subject. Nu mai pot permite unor potlogari
poponari sa-si stearga piciorele de mine si daca in asta tara nu exista lege, eu va voi face asa cum ma
pricep si cu fortele care le detin . Primii pasi vor fi acei legali, punerea in evidenta a comisarului
orasului Calarasi si a procuraturei,  judecatoriei si a primariei pina voi ajunge si la presedintie si premier
ministru, apoi daca nu va da rezultatul sustinut am sa-mi permit si alte metode.
Trebuie de pus capat faradelegilor si haosului in R. Moldova, Estul salbatic orasul Calarasi.

TUSSAR
——————————————————————————————————————————————————————
TEXT MODERAT. INCITA LA VIOLENTA.
Unul din editori

Share on Facebook
Implică-te:
           
Scris de: autor în februarie 28, 2010.


Comentarii Facebook:

La moment există "13 comentarii" pentru acest Articol:
root spune:
februarie 28, 2010 la 13:29

vei avea nevoie de mult suport local pentru a realiza intentiile tale nobile. succes, domnule Autor din Calarasi!
Ion spune:
februarie 28, 2010 la 13:42

Calarasul e un oras deosebit . Cu oameni deosebiti . Daca desteptii nostri de politicieni totusi vor transforma RM in federatie candva pai precis si calarasul va deveni un fel de subect al acestei federatii  
Gheorghe Vasluian spune:
februarie 28, 2010 la 16:49

Nu am știut că această localitate este una "fierbinte" în domeniul criminalității. D-le Tussar, nu vă temeți că aceștia dacă au reușit cu succes a intimida atâta lume, vor reuși să vă găsească ac de cojoc cum spun ei și d-stră? Mult succes, important să faceți totul cât mai transparent și să vă aflați sub protecția publicului, poate începeți cu o conferință de presă. Problema e foarte serioasă
Gheorg Wolfovitz spune:
februarie 28, 2010 la 16:59

Sunt practic convins că ştabii pe care Tussar îi numeşti poponari sunt în realitate pizdălăi, au soţii pe care le fut uneori, kopkii, oameni în rând cu lumea...
Dar parcă-i poţi suspecta pe heterălăi de fapte reprobabile? Heteraştii pur şi simpu nu sunt capabili de crime şi mârlănii! Pentru că aşa sunt, ei, vaginarii – inocenţi.
Alex Melnic spune:
februarie 28, 2010 la 17:13

Nu am nimic de ascuns si nu am de ce ma teme eu pot doar sa am frica de dumnezeu dar nu de niste potlogari cit in forma atit si fara dar daca cineva socoate ca eu doresc sa ma ascund sub pseudonim nici nu ma gindesc o sa ajung pina in pinzele albe dar o sa scot la iveala tot rahatul, dar frica trebue sa le fie celor ce au adus la asa stare situatia si in primul rind trebue sa le fie frica nu de mine ce de poulatie care nare ocii sai vada si la orce ocazie sunt gata sai sfisie in bucati de oarece in urma lor aprope orce familie din acasta localitate au avut de suferit, frica si haosul domneste pe strazile acestui oras si voi face tot posibilu si cear inposibilu de aschimba situatia jalnica care domneste posibil nu numai aici...
Alex Melnic spune:
februarie 28, 2010 la 17:24

Domnilor de la procuratura si de la centrul anti coruptie si interpol pot posta si telefonul personal 067184454 ca sa nu oboseasca cu cautarile si ca nu pot gasi nici ca cum in conditiile preocuparii lor mari de soarta tarii...
Anonim spune:
februarie 28, 2010 la 17:25

Tu nu esti sigur de nimic, nici de faptul ca existi!
A Stan spune:
februarie 28, 2010 la 23:55

Ooooo, e foarte curajosa afirmatie!
Doar ca de acum si pentru viitor va trebui sa operezi cu argumente si sa te abtii de la expresii licentioase. Si inca ceva, va fi de mult folos sa faci parte dintr-o echipa bine initiata. Spor!
patriciu spune:
martie 1, 2010 la 20:47

Doamne ajută,Alex.Spune,te-au contactat cineva pînă acum de la bravele noastre structuri ale poliţiei şi procuraturii?
tussar spune:
martie 1, 2010 la 21:32

Din regret nu am fost contactat de nimeni sa vede ca le pasa in cot de problemele poulatiei.
Anonim spune:
martie 2, 2010 la 22:28

Porcariile din Moldova sunt sustinute si conduse de potlogarii comunisti nu numai in Calarasi dar in tota tara.
Anonim spune:
iunie 10, 2010 la 20:56

Sînt soţie de poliţist şi mă doare să citesc nişte lucruri înjositoare spuse la adresa poliţiştilor şi a copiilor acestora.Ştii oare că atunci cînd toată lumea se distreză la sărbătorile de Paşti şi Crăciun copii mei nu pot merge să-şi vadă bunicii sau să se distreze pentru că tatăl lor menţine ordinea publică la jocuri,şi distracţiile altora, stii cîte nopţi sîntem sunaţi la 2,3,4 de noapte ca să plece în teritoriu pentru că cineva după ce bea bine face ce-i trăsneşte prin cap, stii cum se simte un poliţist care e trimis să scoată un cadavru de cîteva zile şi să-l ducă la morgă cu maşina proprie,ştii cum e să adoarmă copilul pe perna tatei pentru că "miroase de-a tata meu",sau că poliţistul merge la chemare cu maşina proprie, şi benzină din bugetul familiei? Acum te întreb dacă ai fi în stare să accepţi un salariu "occidental" de 3000 lei şi toate acestea să facă parte din viaţa ta.?
În privinţa violurilor ştie toată lumea că au devenit la modă ,un mijloc de a face bani, pentru că după ce se face un lucru enorm din partea organelor de drept, de cele mai multe ori fetele spun că ei deja s-au înţeles, sunt şi cazuri în care fetele sunt nevinovate , dar nu putem exagera spunînd tot ce ne vine prin minte, că este o vorbă "Înnegrind pe alţii nu te înălbeşti pe tine"



Anatol

Ce propun eu pentru evitarea crimelor grave este simplu: Administrativ ori penal daca e cazul, trebue sa raspunda fiecare pentru orce mica incalcare, fiindca sunt oameni social dependenti si independenti(care au sustinere). In caz contrariu independentii se alinta tot mai mult, si vine vremea cand social dependentilor li se rupe rabdarea. Si nimeni nu uita presiunea societatii sale, astfel devenind un dusman al societatii proprii, un tradator cum ca.

Cu cativa ani in urma, imi cumparasem si eu o casuta in acest oras si am fost nevoit sa vand repede sa plec de acolo, am anuntat la centrul anti coruptie, si nu vreau sa spun cine, mi-a distrus totul prin casa, incercand sa faca o cursa cum ca eu am facut-o, pentru anunt fals.
Sa inceput totul ca cei care umbla cu cersitul, au inceput sa stoarca bani de la mine. Cand ei au inceput sa strice multe si au spars gardul patrunzand in ograda, unde faceau,distrugeau ce vor in lipsa mea. Eu am anuntat politia, dar presiunea politiei a fost in adresa mea. Le-a zis sa repare gardul si a plecart, unde eu am ramas sa fiu ignorat si invinuit de hatriile lor mai departe. E-am batut pe toti pe acolo, si am plecat din tara asta atunci.


Cel mai rau e ca sectoristul la convorbire era deseori chemat si obligat cum sa se poarte, ce el nu stie legile?, ori inca e dictatura comunista?.