Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Salutari

Creat de bowecho, Mai 19, 2011, 10:14:35 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bowecho

Ma numesc Adrian Matei, student, in ultimul an, la Facultatea de Fizica din Timisoara. Domeniul meu de interes este geofizica, in special dinamica atmosferei, dar, bineinteles, ma fascineaza intreaga fizica a naturii. Ma bucur ca am ocazia sa cunosc oameni pasionati de stiinta. Numai bine.

sumalan dorin


  Salutare

Bun venit in comunitate.

Citat din: bowecho din Mai 19, 2011, 10:14:35 AM
...Domeniul meu de interes este geofizica, in special dinamica atmosferei....

  Ar fii util si fain daca ai deschide un topic,legat de : "atmosfera Terrei" ( cunoastere si provocari in studiul atmosferei) .

Adi

Buna Adrian, ma bucur ca deja ai pus o intrebare de fizica particulelor, sper ca ti-a placut raspunsul meu. Nu ezita sa vii cu noi intrebari, dar la fel sa scrii tu din cand in cand cate un articol de popularizare a stiintei din domeniul tau (fizica atmosferei), care poate fi publicat direct pe site la Scientia.ro. Speram sa fii si activ aici pe forum. Numai bine!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

bowecho

Multumesc pentru primire. Voi fi (cat voi putea) activ atat cu intrebari si pareri, cat si cu eventuale publicatii din domeniul meu.

florin_try

Bine ai venit pe forum!