Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

meteor/styhl/... - propunere de blocare a conturilor

Creat de Pozitron, Noiembrie 03, 2011, 05:12:40 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Pozitron

Recent, utilizatorul "styhl" si-a mai creat un cont, "meteor", ajungand astfel la 4 conturi pe acest forum:

styhl
meteor
styhls
styhlll

Am cerut sa explice de ce si-a deschis mai multe conturi si care e cel pe care doreste sa-l pastreze activ, dar se pare ca a ales sa ignore aceste intrebari. Ca urmare, propun administratorilor sa blocheze aceste conturi, iar utilizatorul respectiv, daca doreste sa participe pe forum si sa-l respecte, sa-si faca un cont nou cu care sa ramana activ.

<Pozitron>

Scientia

Păi credeam că am răspuns deja la chestiunea asta ieri. Celelalte conturi nu mai sunt funcţionale, exceptând meteor.

Pozitron

Ok, nu am avut feed-back a propos de asta. Oricum, consider ca e mai bine sa fie clar ce actiuni s-au facut in legatura cu aceste conturi. Merci.

<Pozitron>

Teodor Sarbu

Scientia. Ce ar fi dacă aţi aplica uniform măsura, de exemplu în cazul Electron-Pozitron? Dar poate aveţi motive care îi dau un ascendent lui Electron-Pozitron faţă de alţi utilizatori.

Electron

#4
@ Teodor Sarbu: cu contul Electron particip la discutii si sunt cat de acid/dulce pot eu sa fiu, incercand desigur sa nu incalc normele forumului, iar cu contul Pozitron execut actiuni de moderare, mutare de topice, redenumire discutii, lipire etc. Cu contul Pozitron nu particip la nici o discutie in afara celor care tin de moderare.


Citat din: Teodor Sarbu din Noiembrie 21, 2011, 07:17:32 PM
Ce ar fi dacă aţi aplica uniform măsura, de exemplu în cazul Electron-Pozitron?
Ar fi doua solutii (majore) si alte cateva solutii minore. Din solutiile majore, una este sa raman doar cu contul "Electron", cu care nu pot modera acest forum. A doua ar fi sa raman doar cu contul "Pozitron", cu care, daca ma manifest si ca moderator, si ca participant la discutii, vor sarii unii ca tine sa se planga de ce sunt moderatorii asa de "acizi". Tu pe care o preferi? (Intrebare retorica, de fapt nu ma intereseaza deloc ce parere ai in acest sens).

CitatDar poate aveţi motive care îi dau un ascendent lui Electron-Pozitron faţă de alţi utilizatori.
Si ce daca exista asemenea motive? Ai ceva probleme cu asta? De ce nu te ocupi de discutiile stiintifice de pe forum, si sa lasi moderearea pentru administratori si moderatori? Asta a propos de mania de a se baga unii in toate, cu sau fara motiv.


e-
Don't believe everything you think.

A.Mot-old

Citat din: Electron din Noiembrie 21, 2011, 09:45:03 PM
@ Teodor Sarbu: cu contul Electron particip la discutii si sunt cat de acid/dulce pot eu sa fiu, incercand desigur sa nu incalc normele forumului, iar cu contul Pozitron execut actiuni de moderare, mutare de topice, redenumire discutii, lipire etc. Cu contul Pozitron nu particip la nici o discutie in afara celor care tin de moderare.


Citat din: Teodor Sarbu din Noiembrie 21, 2011, 07:17:32 PM
Ce ar fi dacă aţi aplica uniform măsura, de exemplu în cazul Electron-Pozitron?
Ar fi doua solutii (majore) si alte cateva solutii minore. Din solutiile majore, una este sa raman doar cu contul "Electron", cu care nu pot modera acest forum. A doua ar fi sa raman doar cu contul "Pozitron", cu care, daca ma manifest si ca moderator, si ca participant la discutii, vor sarii unii ca tine sa se planga de ce sunt moderatorii asa de "acizi". Tu pe care o preferi? (Intrebare retorica, de fapt nu ma intereseaza deloc ce parere ai in acest sens).

CitatDar poate aveţi motive care îi dau un ascendent lui Electron-Pozitron faţă de alţi utilizatori.
Si ce daca exista asemenea motive? Ai ceva probleme cu asta? De ce nu te ocupi de discutiile stiintifice de pe forum, si sa lasi moderearea pentru administratori si moderatori? Asta a propos de mania de a se baga unii in toate, cu sau fara motiv.


e-
Eu zic sa-ti faci si un cont de "Neutron" adica sa fii neutru.......... ;D ;D ;D
Adevărul Absolut Este Etern!

Electron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 22, 2011, 08:25:54 AM
Eu zic sa-ti faci si un cont de "Neutron" adica sa fii neutru.......... ;D ;D ;D
A.Mot, in loc sa emiti asemenea imbecilitati, mai bine ai demonstra ca nu ai mintit despre profesorul acela "foarte bun" de fizica ce ti-a spus ca in problema cu oglinda raspunsul corect este de 0,95 metri. Trimite-mi coordonatele sale sa pot verifica. Multumesc.


e-
Don't believe everything you think.