Diverse > Discuţii pe diverse teme

Macro-conspiratia elitelor [demonstratie de pseudostiinta]

<< < (5/8) > >>

virgil 48:
 Sumi, daca nu ai urmarit topicul cu Loteria, nu te implica in incercarea
 de ridiculizare ce o face Electron. Nu a fost vorba nici o secunda de
 ghicirea sau influentarea rezultatelor de catre jucatori, dar asta incearca el,
 intr-o maniera demna de acest topic, sa insinueze ca m-ar interesa.

Electron:

--- Citat din: virgil 48 din Aprilie 22, 2012, 10:29:29 p.m. --- Nu a fost vorba nici o secunda de
 ghicirea sau influentarea rezultatelor de catre jucatori, dar asta incearca el,
 intr-o maniera demna de acest topic, sa insinueze ca m-ar interesa.
--- Terminare citat ---
virgil 48, ai cumva probleme de comprehensiune a limbii romane? Unde am insinuat eu ca te-ar interesa influentarea rezultatelor de catre jucatori? Ia vino cu citatul de rigoare.

Eu ridiculizez acuzatiile tale ridicole cum ca Loteria Romana "joaca murdar". Te-am intrebat de mai multe ori : cum joaca murdar Loteria Romana? Ce face ea ca sa nu iasa statisticile "normale" cu care insisti tu? De raspuns nu raspunzi. Faci acuzatii generice fara sa-ti asumi ceva concret. Adica nu ai integritate intelectuala. In plus, aplici termeni si calcule cu conotatie stiintifica, aiurea, unde nu-si au locul, deci faci pseudostiinta. Asta combat.

e-

PS: Mentalistii de la Loteria Romana sunt cei care impiedica statisticile normale. Asta iti spun si asta se pare ca nu intelegi. Mentalistii nu joaca la Loteria Romana, ca doar au bani destui. Banii vin de la naivii care cotizeaza platind biletele.

[Conspiratia nu se poate contracara decat cu alte conspiratii.]

deconspirator

sumalan dorin:
Salutari

Din pacate trebuie sa raspund serios.Prin continuarea raspunsului nu incerc sa ii iau apararea sau sa devin avocatul lui.
Acest topic este deschis cu scopul foarte clar: a arata ce tactici folosesc cei care prezinta ceva anume ( de la matematica pana la ..teoria chibritului).

Da,Electron  este in masura sa deschida un topic ca asta ,de ce?deoarece uitandu-ma peste statisticile forumului am vazut asta:

Cel mai mult on-line : 101z 23h25m .Iti dai seama cat timp a investit in forumul asta?Iti poti da seama cu cati utilizatori a dialogat in timpul asta?

Top 10 dupa mesajele de pe forum: Pe locul 2 ,Electron: 5320 mesaje.Poti sa iti inchipui cate contra-argumente a adus la diferite topice,numarul mesajelor,5320.

Normal ca este in masura daca vreti sa se "dedubleze" pentru a-i ridiculiza pe altii care predind cate-n stele.Fara nimic concret.
Imi aduc aminte ca la un topic ,un utilizator folosea urmatoarea afirmatie: " Eu am suficienta putere pentru a schimba istoria!
Tu esti pregatit?"

Normal unii nu vad nimic intr-o afirmatie ca asta,dar:sunt intrebari carora oameni care nu doresc sa asimileze orce (mura in gura) intreaba...si ti se raspude asa: " Eu am suficienta putere pentru a schimba istoria!
Tu esti pregatit? "

Da,Electron este in masura sa ridiculizeze utilizatorii care apeleaza la astfel de tactici,in trecut unii utilizatori mai si injurau pe forum.Documentatia o poti gasi la topicul " Mistere ale Pamantului - Curbura la Suprafata [2.0]" nu sunt asa de multe pagini,doar...54!

Elecron cu ocazia asta iti dau un aprob pentru ideea acestui topic!

Electron:

--- Citat din: Şumi din Aprilie 23, 2012, 03:40:10 p.m. ---Da,Electron  este in masura sa deschida un topic ca asta
--- Terminare citat ---
Electron habar n'are, da'i pace. Nu vezi cate aberatii scrie pe forum?

[dedublare schizofrenica, referire la sine la persoana a 3-a ---> tactica clonatului cu 100 de clone]

--- Citat ---,de ce?deoarece uitandu-ma peste statisticile forumului am vazut asta:

Cel mai mult on-line : 101z 23h25m .Iti dai seama cat timp a investit in forumul asta?Iti poti da seama cu cati utilizatori a dialogat in timpul asta?

Top 10 dupa mesajele de pe forum: Pe locul 2 ,Electron: 5320 mesaje.Poti sa iti inchipui cate contra-argumente a adus la diferite topice,numarul mesajelor,5320.
--- Terminare citat ---
Pai astea nu sunt relevante. Tipu' stie cum sa manipuleze soft-ul, aceste cifre sunt fabricate. Sigur lasa calculatorul sa mearga noaptea cu un program care face clic-uri si posteaza singur, nati vazut ca de multe ori parca vorbeste singur? In plus, crede ca elitele nu-l supravegheaza, si ca nu e pus la catastif!

[Acuze fara acoperire]

--- Citat ---Normal ca este in masura daca vreti sa se "dedubleze" pentru a-i ridiculiza pe altii care predind cate-n stele.Fara nimic concret.
Imi aduc aminte ca la un topic ,un utilizator folosea urmatoarea afirmatie: " Eu am suficienta putere pentru a schimba istoria!
Tu esti pregatit?"
--- Terminare citat ---
Vezi, asta cu puterea si cu schimbatul istoriei, asta stia ce spune! Asa se face revolutie, prin ignoranta! Doar ca tipu' cu schimbatul istoriei nu e la curent cu faptul ca el nu are nici o putere, ca puterea e in mana elitelor, ca ei scriu si rescriu istoria de cate ori au ei chef.

[Neacceptarea celorlalte teorii pseudostiintifiice, chiar daca in fond afirma acelasi lucru.]

--- Citat ---Da,Electron este in masura sa ridiculizeze utilizatorii care apeleaza la astfel de tactici,in trecut unii utilizatori mai si injurau pe forum.Documentatia o poti gasi la topicul " Mistere ale Pamantului - Curbura la Suprafata [2.0]" nu sunt asa de multe pagini,doar...54!
--- Terminare citat ---
Electron e vai de capul lui. Eu il sustin din culise, da' oricum o sa dispara cu toate non-elitele la sfarsitul lumii din 2012.

[Afirmatii irelevante si ilogice]

deconspirator

Electron:
[postari multiple fara continuitate logica]

Cea mai tare dezvaluire pentru voi non-elitele, bey, ascultati aici ca nu mai pupati voi asemenea dezvaluiri, non-elitelor, astea sunt dezvaluiri calumea, adevrate, nu ce se sustine pe acest forum de mana a paisprezecea, dezvaluiri tari, dezvaluiri, dezvaluiri dezvaluiri dezvlaluiri ...

[repetitii neobosite si fara sens]

Deci, "1 + 1 nu este egal cu 2" !!!!????!!!!????!!!???  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

ati inteles bey, non-elitelor??!!??!!!???!!!????!!  ??? ??? ??? ??? ??? ::) ::) ::) ??? ??? ::) ::) ??? ??? ::)

[tactica amoteasca]

toata stiinta e bazata pe afirmatia complet falsa ca "1 + 1 = 2", da' voi nici macar nu aveti habar cat e de falsa! Si va si demonstrez bey, ce credeati? ia luati voi din magazin un metru de croitorie. Si cu ajutorul lui taiati doua bucati de lemn, de cate "1 metru". Si dupa ce le puneti impreuna, masurati sa vedeti cat obtineti sa vedeti ca nu obtineti 2 metri niciodata, bey non-elitelor. Si inca mai credeti in stiinta oficiala, care sustine inca ca "1 + 1 = 2" deaia nu sunteti voi elite, pentru ca credeti orice bazaconie si nu verificati.pai verificati bey nu mai crede-ti asa orice vi se spune! si daca nu e destul, va mai dau o demonstratie ca daca aduni o portocala cu un litru, ce fel de 2 obtii? niciunfel de 2, pentru ca adunarea (revin imediat la semnul adunarii, care e si el rezultatul macro-conspiratiei) de fapt nu exista. Cum sa aduni doua lucruri? Si daca pui doua mere unul langa altul, tot un mar langa alt mar ai; nu ai un mar de 2 ori mai mare. Si voi mai credeti inca bazaconiile din stiinta.  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

[afirmatii ilogice cu pretentie de demonstratii]

deconspirator

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă