Diverse > Discuţii pe diverse teme

Macro-conspiratia elitelor [demonstratie de pseudostiinta]

<< < (4/8) > >>

Electron:
Ce bey Morpheus, crezi ca daca ai jucat intr-un film acuma este mare si tare? Ciocu' mic si mai incet cu intrebarile, cine te crezi, bey!

[adreseare "prietenoasa" celor care chiar par sa puna in pericol discutia]

--- Citat din: morpheus din Aprilie 22, 2012, 12:27:22 a.m. ---Cum pot deveni membru? Cum se patrunde intr-o societate secreta de asemenea anvergura?
--- Terminare citat ---
Am mai raspuns la asta de cateva ori, ce crezi, ca o sa repet aceleasi lucruri iar si iar pentru cei ca tine? Pune mana si citeste, bey, ca eu am studiat cinci catralioane de ore tema asta, nu ca tine!

[Evitarea raspunsului, prin minciuni sfruntate usor de verificat, altfel spus prin tactici abeliene]

--- Citat ---Pe tine cum te-au contactat elitele? Cum ai ajuns printre ei? Esti membru al societatii lor secrete sau te-a recomandat vreo calitate anume pentru misiunea ta de pe acest forum?
--- Terminare citat ---
Mau contactat telepatic, bey indiscretu-le. Mentalistii elitelor fac asta foarte simplu, nu cum crezi tu. Nu mai insista ca nu se poate comunica telepatic bey, ca si asa nu stii cum sta treaba. Telepatia e o arta de milioane de ani, perfectionata in ultimul timp cu ajutorul aparatelor lui Tesla pe baza de vortexuri aethaerice, care e inca in viata si continua sa inventeze tehnologii pe care voi, non-elitele nici nu vi le puteti imagina.

[Greseli ridicole de gramatica; eroare de logica "om de paie"; implicarea numelor cu rezonanta fara nici o legatura; inventare de termeni]

Eu sunt membru al macro-conspiratiei, obviously, pentru ca sunt atat de genial si de superb, incat nu m-ai puteau elitele fara mine. Si-au dat seama ca nu se descurca singuri, dupa ce au controlat toata omenirea timp de cateva milioane de ani, acum, brusc, fara mine si fara ajutorul meu exceptional si fantastic si incredibil si pitoresc, ar fi ramas de izbeliste, ar fi disparut toti fara urma. Vai de mama lor!

[Aroganta si complexul superioritatii]

--- Citat ---E o varsta minim acceptata pentru a deveni membru?
--- Terminare citat ---
Da.

--- Citat ---Cum e organizata societatea? Ierarhic ori altcumva?
--- Terminare citat ---
E organizata spiralatic, sau elicoidaloid, sau vortexial, asa cum e tot Universul. Elitele au desenat in toate pesterile de pe pamant si din alte galaxii acele vortexuri pe care le stie toata lumea. Au folosit aceste simboluri care le dau putere absoluta, nu vedeti ca si astazi, la Vatican, toti preotii se inchina la un baldachin cat toate zilele in forma de sprialoida vortexiala? Deschide-ti ochii, ca e in fata voastra tot ce trebuie sa stiti ca sa supravietuiti inversarii polilor care se va petrece sigur 150% pe 21 decembrie 2012!

[Fabulare in spirala, nu doar la figurat ci si la prorpriu.]

--- Citat --- Daca ierarhic, exista un sef suprem (nu intreb cine e, pentru ca nu vreau sa te pun intr-o situatie fara iesire)?
--- Terminare citat ---
Bineinteles ca exista un sef suprem. Poti intreba cine e, pentru ca si daca iti spun tot nu o sa crezi. Tocmai asta e puterea macro-conspiratiei. Ca asa poate fi dat publicului tot adevarul gol-golut, ca e asa de incredibil incat n-o sa-l creada nimeni. Iar apoi, daca cineva o sa spuna "pai eu nu stiam", o sa i se dea un link spre acest forum si aceasta discutie ca sa vada cu ochii lui ca informatia era publica de sute de ani.

--- Citat ---De ce a ales macro-conspiratia elitelor sa isi propovaduiasca misiunea pe un forum vizitat de foarte putini oameni dintr-o tara atat de neinsemnata ca Romania?
--- Terminare citat ---
Romania nu este neinsemnata, nu m-ai crede-ti tot ce va baga pe gat la scoala! Romania e buricul Pamantului, care e buricul galaxiei, care e buricul Universului. Nu vede-ti ca pana si Soarele se invarte pe de-asupra Romaniei, in timp ce Romania e fixa in centrul Pamantului in centrul Universului? Chiar asa orbi sunte-ti?

[dovezi "clare" si "la obiect"]

--- Citat --- Conteaza tara asta in vreun fel la scara planetara la care sunt convins ca lucreaza macro-conspiratia?
--- Terminare citat ---
Tara asta e singurul loc care ma-i ramane pe Pamant cand e gata planul macro-conspiratiei. Doar aici conteaza sa se afle adevarul, restul va pieri oricum in ignoranta cea mai intunecata.

[Previziuni apocaliptice, rasunatoare.]

--- Citat --- Avem noi romanii o misiune planetara pe care ne-a rezervat-o macro-conspiratia? Ni se rezerva un viitor stralucit?
--- Terminare citat ---
Nu, nici vorba. Nici macar eu nu sunt roman, am invatat romaneste acum cateva zile ca sa pot sa va luminez pe voi.

[Minciuni sfruntate, usor de emis, greu de contrazis.]

--- Citat ---Crezi in vreo forma de divinitate? Cred macro-elitele in Dumnezeu?
--- Terminare citat ---
Iar vii cu intrebarea asta? Tiam mai spus de enspe miii de ori sa stai in banca ta si sa citesti catralioanele de pagini de internet extraordinare care iti stau la dispozitie, si apoi sa vii sa ma contrazici. Hai pa, ca ma suna telepatic cineva.

[Tactica preferata a clonatului cu 100 de clone]

deconspirator

AlexandruLazar:

--- Citat ---Romania nu este neinsemnata, nu m-ai crede-ti tot ce va baga pe gat la scoala! Romania e buricul Pamantului, care e buricul galaxiei, care e buricul Universului. Nu vede-ti ca pana si Soarele se invarte pe de-asupra Romaniei, in timp ce Romania e fixa in centrul Pamantului in centrul Universului? Chiar asa orbi sunte-ti?
--- Terminare citat ---

Corect. Nu uita că întotdeauna noi am jucat un rol însemnat, chiar de pe vremea dacilor. Iar apoi e binecunoscut rolul pe care l-au avut domnitorii români în politica europeană.

Electron:

--- Citat din: virgil 48 din Aprilie 22, 2012, 09:51:43 a.m. --- Conspiratia mondiala nu este o conspiratie a elitelor ci a banului, a intereselor si
 a lacomiei, promovata de cei prea bogati.
--- Terminare citat ---
Vrei sa spui ca elitele nu sunt cei "prea bogati" ? Cine e mai bogat ca elitele ?!? Esti naiv, virgilica.

[Din cand in cand, o sclipire de luciditate, trecatoare insa]

--- Citat ---In limba noastra cuvantul "elita" are o
 conotatie pozitiva, nu am auzit pana acum de elita ticalosilor.
--- Terminare citat ---
Pai de aceea au ales elitele sa publice aceste adevaruri aici, in limba romana, ca altundeva se intelegea altceva.

[Profitarea de orice ocazie de a-si justifica aberatiile.]

--- Citat --- Iar elita adevarata
 a omenirii, nu cred ca ar conspira impotriva celorlalti.
--- Terminare citat ---
Perfect, virgil 58, asta si trebuie sa crezi! Le-am spus si eu elitelor tremurande de frica ca conspiratia merge la fix!

[Megalomanie.]

--- Citat --- Prin urmare colimatorul a fost
 fixat pe "omul de paie".
--- Terminare citat ---
Exact, aici ai dreptate, desi habar nu am ce vrei sa spui cu asta.

[Aprobarea in nestire.]

--- Citat --- Cei ce se dau singuri drept elita, nu pot fi decat niste
 caraghiosi.
--- Terminare citat ---
De cei care critica elitele, ce ai de spus? Te asigur eu, si ti se va confirma telepatic in urmatoarele 5 ore si jumatate, ca elitele nu ies in public ca proastele sa "se dea drept elite". Asta e cel mai clar semn de diletant, sa via cate unu' sa se dea drept elita, sau si mai si, critic al elitelor. Vai de mama lor de imbecili.

[Logica e departe, departe de tot]

--- Citat --- Ma opresc aici fiindca subiectul este prea "alunecos".
--- Terminare citat ---
Mey virgil  33, de ce nu continui dumneata sa sapi la conspiratia Loteriei Romane? Sunt cativa mentalisti acolo care chiar te asteapta cu drag sa scormonesti. O sa-ti explodeze dezaprobarile pe forum, sa vezi ce misto o sa fie. Mentalistii cunosc bug-urile acestui soft al forumului, si o sa-ti dea voturi "dezaprob" cate unul pe minut. Ha Ha Ha Ha Ha !

[Amenintari pe cat de incredibile, pe atat de hilare]

deconspirator

Electron:

--- Citat din: AlexandruLazar din Aprilie 22, 2012, 03:20:27 p.m. ---
--- Citat ---Romania nu este neinsemnata, nu m-ai crede-ti tot ce va baga pe gat la scoala! Romania e buricul Pamantului, care e buricul galaxiei, care e buricul Universului. Nu vede-ti ca pana si Soarele se invarte pe de-asupra Romaniei, in timp ce Romania e fixa in centrul Pamantului in centrul Universului? Chiar asa orbi sunte-ti?
--- Terminare citat ---

Corect. Nu uita că întotdeauna noi am jucat un rol însemnat, chiar de pe vremea dacilor. Iar apoi e binecunoscut rolul pe care l-au avut domnitorii români în politica europeană.

--- Terminare citat ---
Asa, bravo! Vede-ti ca daca ai pseudonim lung pe forum, inseamna ca gandesti mult?

[Glorificarea "discipolului" ales din multime]

e-

sumalan dorin:

--- Citat din: Electron din Aprilie 22, 2012, 03:12:19 p.m. ---. ..Hai pa, ca ma suna telepatic cineva.

[Tactica preferata a clonatului cu 100 de clone]
deconspirator

--- Terminare citat ---

Iti dai seama ca nu ma pot abtine :D :D :D :D

-Alo centrala Urbea?
 -Da!
 -As dori si eu o convorbire telepatica cu taxa inversa cu Jeorgica.
  -Bine,acum luam legatura cu el.

--- Citat din: Electron din Aprilie 22, 2012, 03:25:06 p.m. ---
... de ce nu continui dumneata sa sapi la conspiratia Loteriei Romane? Sunt cativa mentalisti acolo care chiar te asteapta cu drag sa scormonesti.

deconspirator

--- Terminare citat ---

EDIT:Am uitat de un membru al forumului care intra in categoria "super": A.Mot -dupa cate imi aduc aminte el era cu "masoneria" "elitele" etc.Pacat ca e suspendat.Sa fie si asta o conspiratiune?!? :D :D :D :D :D
Breking news:O noua sansa de a castiga 99,9 (9) % la loto actionati de la distanta bilele din urna.Daca nu reusiti,va garantam ca aveti un inceput promitator in miscarea bilelor.

Acum sper ca,conspirationisti nu o sa imi mareasca factura la gaz sau sa imi fure caii de la bicicleta

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă