Diverse > Discuţii pe diverse teme

Macro-conspiratia elitelor [demonstratie de pseudostiinta]

<< < (3/8) > >>

sumalan dorin:

Recitind acest topic am inteles ce vrei sa faci.Ok,revin cu intrebari.

florin_try:
Asta e o gluma, nu?

Electron:

--- Citat din: florin_ din Aprilie 21, 2012, 07:01:51 a.m. ---Asta e o gluma, nu?
--- Terminare citat ---
Ai citit macar titlul topicului cu atentie?

e-

morpheus:

--- Citat din: Electron din Aprilie 17, 2012, 05:46:08 p.m. ---Bun, puteti incepe cu INTREBARILE pe care le aveti despre macro-conspiratie, informatiile pe care vi le aduc sunt cele mai exceptionale si mai adevarate la care puteti spera in viata voastra presenta si viitoare!

--- Terminare citat ---

Sincer sa fiu, eu l-as pune pe pozitron sa il ia la bani marunti pe electron. Ba chiar l-as ruga pe electron sa se dedubleze si sa-l faca arsice pe deconspirator. Probabil ca ar avea mai mult farmec asa  ;D

Sau, altfel, frumos ar fi fost sa fi avut pe aici toti "alternativii" care s-au perindat de-a lungul timpului pe forum...era sansa lor sa iti intoarca "favorurile" si tare as fi vrut sa vad ce ar fi iesit (cum le-ar fi stat oare sa iasa din pielea lor "pseudo-stiintifica" pentru a atinge, brusc, o rigoare "electronica"?).

Pana una alta va trebui sa te multumesti cu intrebarile noastre, si nu sunt putine, pentru ca de multa vreme speram sa pot intra in contact cu o societate secreta. Nu credeam ca se va ivi ocazia tocmai aici.

Daca tot ne-au oferit Elitele oportunitatea asta, sa incercam sa profitam de ea...

Asadar:

Cum pot deveni membru? Cum se patrunde intr-o societate secreta de asemenea anvergura?

Pe tine cum te-au contactat elitele? Cum ai ajuns printre ei? Esti membru al societatii lor secrete sau te-a recomandat vreo calitate anume pentru misiunea ta de pe acest forum?

E o varsta minim acceptata pentru a deveni membru?

Cum e organizata societatea? Ierarhic ori altcumva? Daca ierarhic, exista un sef suprem (nu intreb cine e, pentru ca nu vreau sa te pun intr-o situatie fara iesire)?

De ce a ales macro-conspiratia elitelor sa isi propovaduiasca misiunea pe un forum vizitat de foarte putini oameni dintr-o tara atat de neinsemnata ca Romania? Conteaza tara asta in vreun fel la scara planetara la care sunt convins ca lucreaza macro-conspiratia? Avem noi romanii o misiune planetara pe care ne-a rezervat-o macro-conspiratia? Ni se rezerva un viitor stralucit?

si, ultima:

Crezi in vreo forma de divinitate? Cred macro-elitele in Dumnezeu?

virgil 48:
 Conspiratia mondiala nu este o conspiratie a elitelor ci a banului, a intereselor si
 a lacomiei, promovata de cei prea bogati. In limba noastra cuvantul "elita" are o
 conotatie pozitiva, nu am auzit pana acum de elita ticalosilor. Iar elita adevarata
 a omenirii, nu cred ca ar conspira impotriva celorlalti. Prin urmare colimatorul a fost
 fixat pe "omul de paie". Cei ce se dau singuri drept elita, nu pot fi decat niste
 caraghiosi. Ma opresc aici fiindca subiectul este prea "alunecos".

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă