Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

despre stroke_avc

Creat de stroke_avc, Iunie 03, 2011, 01:57:31 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

stroke_avc

Este forate dificil sa ma prezint in cateva randuri, as putea fi acuzat ca ma laud sau ca ma subestimez, dar voi incerca sa ma prezint....
Ma numesc Radoi Stefan sunt ardelean din Sibiu pasinoat de chimie (doar de modul cum se aranjeaza atomii pentru a creea substantele), de medicina in special neurochirurgie (pasiunea mea fiinta creierul si patologia cerebro-vasculara maligna), psihanaliza (sunt un freudian convins) si lista ar putea continua dar celalalte nu sunt importante.
Lucrez la un proiect in domeniul stiintei (mai exact in chimie si medicina, mai precis in genetica).
Sunt un muncitor intr-o fabrica din Sibiu, urasc pseudo-stiinta, imi place cola la nebunie, nu renunt la tigari (la fel a facut si S. Freud cu trabucurile, chiar daca a facut un cancer laringian el continua sa fumeze).
Imi place sa analizez, sa ascult oamenii ce vorbesc, cum sunt ei, cum se comporta care sunt raporturile lor cu ceilalti, privesc agresivitatea ca o manifestare psiho-patologica.
Sper ca nu am plictisit pe nimeni cu mica mea descriere

Adi

Ma bucur ca ai venit alaturi de noi!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

sumalan dorin


Citat din: stroke_avc din Iunie 03, 2011, 01:57:31 AM

...(pasiunea mea fiind creierul si patologia cerebro-vasculara maligna)...

Salutari

Bun venit in comunitatea stiintifica.

Poate o sa deschizi un topic legat de acest subiect si ne prezinti si noua descoperirile facute in acest domeniu.Limite si performante in studierea creierului


Citat din: stroke_avc din Iunie 03, 2011, 01:57:31 AM

Lucrez la un proiect in domeniul stiintei (mai exact in chimie si medicina, mai precis in genetica).

Super,inspiratia sa fie cu tine in orce moment pentru realizarea proiectului stiintific.

Citat din: stroke_avc din Iunie 03, 2011, 01:57:31 AM
.... nu renunt la tigari (la fel a facut si S. Freud cu trabucurile, chiar daca a facut un cancer laringian el continua sa fumeze).

e bun,stai linistit ca nu esti singurul  :D

A.Mot-old

Citat din: stroke_avc din Iunie 03, 2011, 01:57:31 AM
Este forate dificil sa ma prezint in cateva randuri, as putea fi acuzat ca ma laud sau ca ma subestimez, dar voi incerca sa ma prezint....
Ma numesc Radoi Stefan sunt ardelean din Sibiu pasinoat de chimie (doar de modul cum se aranjeaza atomii pentru a creea substantele), de medicina in special neurochirurgie (pasiunea mea fiinta creierul si patologia cerebro-vasculara maligna), psihanaliza (sunt un freudian convins) si lista ar putea continua dar celalalte nu sunt importante.
Lucrez la un proiect in domeniul stiintei (mai exact in chimie si medicina, mai precis in genetica).
Sunt un muncitor intr-o fabrica din Sibiu, urasc pseudo-stiinta, imi place cola la nebunie, nu renunt la tigari (la fel a facut si S. Freud cu trabucurile, chiar daca a facut un cancer laringian el continua sa fumeze).
Imi place sa analizez, sa ascult oamenii ce vorbesc, cum sunt ei, cum se comporta care sunt raporturile lor cu ceilalti, privesc agresivitatea ca o manifestare psiho-patologica.
Sper ca nu am plictisit pe nimeni cu mica mea descriere
Ce anume faci in cadrul proiectului din domeniul geneticii? ::)
Adevărul Absolut Este Etern!

Scientia

Bine ne-am găsit şi bine ai venit pe forum!
Te aşteptăm să ne împărtăşeşti din experienţa ta în cercetare, iar dacă ai timp şi ceva aplecare către a aşterne pe hârtie una alta despre domeniile pe care le studiezi, ne poţi trimite eventuale articole din când în când pentru a le publica pe site.

:: Marian.