Welcome, Guest. Please login or register.

Mesaje Recente

Pagini: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 10
1
PS O mare contradictie intre popularitate care este de +17/-173 si numarul mare al celor care ma asteapta nerabdatori. Dar le-am facut o placere desi nu au mai aflat nimic de la mine si mult timp nici nu vor mai afla pentruca nu mai dau noutati personale si poate nici de ale altora :)
Salutare Atanasu !!! Mă bucur de revenirea ta  :) Unde sunt textele cu litere mâncate? Le duc lipsa :)
2
PS O mare contradictie intre popularitate care este de +17/-173 si numarul mare al celor care ma asteapta nerabdatori. Dar le-am facut o placere desi nu au mai aflat nimic de la mine si mult timp nici nu vor mai afla pentruca nu mai dau noutati personale si poate nici de ale altora :)
3
Folositi cuvintele corect ca sens, respectiv este vorba de o noua ipoteza si nu de o noua teorie. Mai invatati si voi! :)
4
Discuţii pe diverse teme / Re: A Treia Cale
« Ultimul mesaj de atanasu Decembrie 05, 2021, 12:03:51 p.m. »
E o amorteala cumplita de parca toti sunt bolnavi asa ca va fac un cadou de Mos Nicolai, Un betigas care are in varf un pix cu care scriu un anunt; IN CATEVA ZILE VOI CONFERENTIA PE TEMA AL CARUI TITLU IL POARTA SI ACEST FIR..
Dupa, voi rostogoli si aici continutul conferintei care  este cam tot cel discutat de mine pe aici.
10
Analiza matematica / Semnul Derivatei de ordinul 3
« Ultimul mesaj de gherasim Noiembrie 16, 2021, 07:35:28 p.m. »
Fie o functie continua definita pe (0,∞)si cu derivata de ordinul I continua.Functia are un punct de minim in x0.La stanga lui xo functia variaza mai rapid decat la dreapta lui x0.Ce semn are derivata de ordinul 3 in x0?
Pagini: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 10