Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Alinierea cosmica a soarelui cu centrul Caii Lactee

Creat de styhl, Mai 24, 2011, 07:08:35 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

#15
In citatul dat de Eugen7 se vorbeste despre alinierea a trei puncte (Pamantul, Soarele si centrul galaxiei), nu de aberatia cu care a venit styhl, cum ca 'Soarele se aliniaza cu centrul galaxiei' (doua puncte nu se pot "alinia"). Sper sa-i fie mai clar si lui styhl acum.

e-
Don't believe everything you think.

Eugen7

#16
Citat din: Electron din Mai 26, 2011, 12:03:38 PM
In citatul dat de Eugen7 se vorbeste despre alinierea a trei puncte (Pamantul, Soarele si centrul galaxiei),
Bineinteles. Postarea anterioara sprijina afirmatiile lui electron ca NASA nu sustine aberatii.
NASA ofera si un raspuns mai amplu, chiar daca mai multe planete s-ar alinia impreuna cu soarele, pamantul si centrul galaxiei, efectele ar fi neglijabile.

Citat din: Electron din Mai 26, 2011, 12:03:38 PMnu de aberatia cu care a venit styhl, cum ca 'Soarele se aliniaza cu centrul galaxiei' (doua puncte nu se pot "alinia"). Sper sa-i fie mai clar si lui styhl acum.
Evident!

NASA explica de ce lumea nu se va "sfarsi" in 2012, "demontand" numeroase mituri:
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
"Stiu ca nu stiu nimic dar stiu ca pot sti mai multe decat stiu" (Socrate)

styhl

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
               Cum ceva - aberatiile lui Styhl.   ;D ;D ;D
    Domnilor eu am venit pe forum (repet a mia oara, credca) cu o informatie ce nu este proprie am mea, ci am gasito scrisa pe un site.
    Neclaritatea mea, dupa cum se vede, a avut si explicatii.
   

Electron

styhl, nu e cazul sa minti pe aici, ca a ramas scris exact ce ai spus. Iata:
Citat din: styhl din Mai 24, 2011, 08:42:34 PM
  Cei de la Nasa mai spun ca Soarele se aliniaza cu centrul Caii Lactee odata la 26000 ani. 
Ca afirmatia despre aliniere nu e a ta, e clar si asta nu s-a pus in discutie nici macar un moment. Ceea ce se arata aici sa vezi si tu este ca "cei de la Nasa" nu afirma aberatiile pe care tu spui ca ei le afirma. Pricepi?

Deci ai grija ce spui si ce ti se raspunde ca eu cel putin nu apreciez atitudina asta a ta.

e-
Don't believe everything you think.

styhl

offffffff............
  Tot in siteul cela, unde am gasit informatia cutare, tot acolo era scris despre Nasa. Eu am transmis ceea (ce am tinut minte) si am scris pe forum. Nimic nu e inventat de mine.

Electron

Citat din: styhl din Mai 26, 2011, 10:17:54 PM
  Tot in siteul cela, unde am gasit informatia cutare, tot acolo era scris despre Nasa. Eu am transmis ceea (ce am tinut minte) si am scris pe forum. Nimic nu e inventat de mine.
Pai tocmai asta e eroarea ta, si ar trebui sa nu o mai repeti. Faptul ca scrie niste aberatii pe un site, nu e vina ta. Faptul ca repeti fara sa verifici acele aberatii aici, aceea este numai si numai vina ta. Macar cu atat sa ramai din discutia asta.

Nu mai crede orice prostie care e scrisa pe internet, si nu mai repeta ca o moara stricata aberatii degeaba. Acesta e un forum serios, nu un loc unde fiecare sa-si verse ce-si mai aduce aminte din fabulatiile altora. Trebuie sa-ti asumi ceea ce afirmi, de aceea daca nu ai argumente serioase (si daca nu-ti verifici afirmatiile inainte sa le lansezi pe forum), atunci mai bine nu le repeta, caci daca le repeti esti la fel de vinovat ca cei care au inventat aberatiile pe care le copiezi aici aiurea. Sper ca acum ti-e clar.

e-
Don't believe everything you think.

styhl

... da mii clar una - ca in zadar stau pe siteul acesta....
Si fiind ca am promis sa raspund la subiectul cu distantele pina la corpurile ceresti, o voi face (foarte succind).