Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Aici se poate critica paradigma stiintifica actuala

Creat de admin, Martie 12, 2008, 01:08:01 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jimmy

E contrazisa prin minciuni poate...

Logica mea personala imi spune ca teoria e foarte corecta.Si chiar a existat un experiment ce o dovedea foarte bine,daca iti aduci aminte.  ::)

Electron

Citat din: jimmy din Iulie 08, 2008, 01:12:46 PM
E contrazisa prin minciuni poate...
Deci tot la conspiratii ajungi.

CitatLogica mea personala imi spune ca teoria e foarte corecta.
Logica ta nu e neaparat conforma cu realitatea.

CitatSi chiar a existat un experiment ce o dovedea foarte bine,daca iti aduci aminte.  ::)
Nu-mi aduc aminte. Despre ce experiment vorbesti?

e-
Don't believe everything you think.

jimmy

Nu-ti aduci aminte fiindca nimeni nu mai vorbeste despre acel experiment.
Cerceteaza asupra temei,pe mine oricum n-o sa ma crezi.

Electron

Don't believe everything you think.

Adi

Observ acum discutia lui Jimmy si de data asta sunt eu cel care afirma ca Electron a fost prea bland cu Jimmy. Eu i-as sterge comentariile fara ca macar sa ma obosesc sa ii aduc vreo explicatie. Jimmy asta sustine cu nonsalanta ca are el o logica de fier care zice ca vitezele se aduna cum stia el in copilarie, ca intreaga lume de oameni de stiinta se inseala si ca exista si un experiment uitat. Dar el insusi uita de experimentul Michelson-Morley ce arata ca viteza luminii e la fel pentru orice sistem de referinta. Si mai grav, uita ca zilnic in acceeleratoare de particule relativitatea restransa este confirmata in coliziunile de particule. Jimmy, ai primit avertizment oficial din partea administratorului (desi de pe contul de Admin). Mai mult, iti dau si un ultimatum. Ori spui clar la care experiment te refereai, ori vei avea ban pe acest forum in curand, cand imi voi face timp. Atentie, deci!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

jimmy

#50
***


<M1: jimmy, aici ai intrecut masura>

Electron

Si tu habar nu ai sa te comporti pe un forum de stiinta.

e-
Don't believe everything you think.

Moderator1

Comportamentul lui "jimmy" este inacceptabil din punctul meu de vedere. Votez eliminarea contului respectiv fara drept de apel.

<M1>

admin

Ehe, M1, multumesc pentru interventie. Din pacate, eu nu am apucat sa vad ce a scris jimmy. Dar ma gandesc ca nu a raspuns pozitiv la ultimatumul meu. Contul lui Jimmy, adresa de email si IP-ul au fost banate. Daca totul a mers bine (din punct de vedere tehnic) nu ar mai trebui sa ne scrie de acum.

Sandu

Ce nesimtit a fost copilu' ala,noroc ca la-ti bannat,ca-l luam eu de urechi.  :D

Electron

Buna Sandu, bine ai venit :)

E bine ca vrei sa te implici in mentinerea ordinii pe forum, dar ai grija ca doar administratorul si moderatorii pot sa "ia de urechi" pe cei care nu se comporta cum se cuvine.

Adica, nu incerca sa faci singur ordine acolo unde crezi ca ar fi cazul (apare riscul sa depasesti tu insuti limitele), ci anunta moderatorii sau adminul pentru ca ei sa ia deciziile necesare.

e-
Don't believe everything you think.

Adi

Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

matrix

Vad ca dati afara pe toti cei care gandesc diferit de voi,rusine domnilor,rusine mare...

Electron

matrix, poti gandi ce doresti. Problema e cum te exprimi. Vulgaritatile, atacurile la persoana si acuzatiile fara baza nu sunt acceptate pe aici. Cine nu se poate exprima civilizat, e poftit in alta parte. :)

e-
Don't believe everything you think.

matrix

Am uitat,voi nu ganditi...gandesc altii pentru voi.