Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Spatiul si timpul sunt niste iluzii a minti umane??

Creat de iuly_Astrofizician, Ianuarie 15, 2009, 02:02:24 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iuly_Astrofizician

Electron original inseamna cand nu te iei dupa nimeni si faci din capul tau(eu unul toate ipotezele mele nu le-am vazut la nimeni,nu m-am luat dupa nimeni dar daca cineva le-a mai facut asta nu inseamna ca nu sunt original(Cand nu esti original inseamna sa copiezi pe alti,sa le furi ipotezele in mod intentionat insa jur ca ipotezele mele nu le-am furat nici nu stiam ca cineva a scris ipoteze ca ale mele.

Electron

Da, se pare ca avem definitii diferite pentru "original". Pentru mine original inseamna sa obtii ceva ce nu a mai obtinut nimeni. A reinventa roata e pierdere de vreme, cand e atat de usor sa aflii ca e deja inventata.

e-
Don't believe everything you think.

Adi

Citat din: iuly_Astrofizician din Ianuarie 23, 2009, 08:41:31 PM
Inca nu o sa divulg Ipoteza mea 8) dar va spun despre ce este vorba:,,Gaură de vierme" si mai este inca o gresala mare in teoria relativitatii insa care o las pe alta data.

Gaura de vierme. Ah, deci vorbesti despre relativitatea generala, nu despre relativitatea restransa. Ori eu am adus argumente mai sus despre relativitatea restransa. De ce nu ai comentat atunci? Nu are nimic, si relativitatea generala este  confirmata de experiment. Iar gaurile de vierme nu imi e clar daca sunt o predictie clara e relativitatii generale, sau sunt doar o speculatie?

In alta ordine de idei, atitudinea ta pentru stiinta nu este sanatoasa si asa nu vei ajunge sa cunosti stiinta cu adevarat. Misterele astea, ca nu ne spui, dar tu ai gasit buba la relativitatea generalizata si tu inca esti la liceu si nu intelegi fizica de liceu bine, daramite relativitatea ...
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro