Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

De LOGICA

Creat de iNfusioN, Ianuarie 07, 2009, 10:50:11 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iNfusioN

Cum A facut si Coesite asa sper sa joace si pe acest topic mai multa lume ! Voi spune o povestioara iar voi veti pune intrebari pt a afla sau a rezolva ce va voi cere avand voie sa raspund doar cu "DA" , "NU" sau "IRELEVANT" . Acum "CAZUL" : Doi tipi intră într-un bar. Unul este mare şi gras, iar celălalt este mic şi slab. Amândoi comandă aceaşi bautură. Cel gras o bea pe nerăsuflate şi pleacă, iar cel mic o bea încet şi moare. De ce a murit?

Diana Basaca


iNfusioN

nu ! dar nu trebuie neaparat sa afli din prima cu mai multe intrebari iti poti da seama :D

Diana Basaca

Pai asta a fost prima. O sa urmeze si altele.

iNfusioN

okz te astept :D dar nu prea mai este lume care joak nici pe topicul lui coesite nu mai joak nimeni doar eu :))

Diana Basaca

1. Tipul mic si slab moare in bar?
2. Moartea lui e din motive medicale?
3. Tipul mare si gras moare pe drum sau acasa?
4. Cei doi tipi se cunosteau?
5. Moartea celui mic si slab e din cauza bauturii?

iNfusioN

@Diana
1.Da
2.Fii mai explicita
3.Nu
4.Irelevant
5.Da

Electron

Citat din: iNfusioN din Ianuarie 07, 2009, 11:11:05 PM
okz te astept :D dar nu prea mai este lume care joak nici pe topicul lui coesite nu mai joak nimeni doar eu :))
iNfusioN, te rog sa fii mai atent cu ortografia romana. Chiar daca e o sectiune de "diverse", nu inseamna ca se pot redacta mesajele in acest stil deplorabil.

e-
Don't believe everything you think.

Adi

infusion, frumoasa poveste, dar cum zice si Electron, scrie corect ortografic si apoi poate va raspunde si mai multe lumea la jocul tau.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Temari

#9
1. Cei doi aveau ceva de impartit?
2. Tipul mic si slab avea probleme de sanatate? (alergic, diabetic, insuficienta cardiaca etc.)
offtopic: cauzele mortii unui om pot fi naturale sau induse (otrava).

iNfusioN


teodora85

Cel mic a murit de dorul celui gras ;D? (glumesc)
1. In bautura celui mic mai era ceva in plus fata de bautura celui gras?
2. Ei au cerut aceeasi bautura, dar barmanul le-a dat aceeasi bautura?

Electron

Am si eu o intrebare:

Daca cel mic si slab ar fi baut paharul "pe nerasuflate" (ca ci celalalt), ar fi murit?

e-
Don't believe everything you think.

iNfusioN

Scuze pentru intarziere :
@Teodora :
1. NU
2. NU

@Electron
1. NU

laurentiu

adica totul se leaga de faptul ca cel mic si slab a baut paharul incet .treb sa o gandesc  :)