Educaţie şi cercetare > Educatie

Avem un nou ministru al Educatiei, cum comentati?

<< < (126/126)

HarapAlb:
 Sigur, cei de la Nature nu pot face legal nimic. Problema este lipsa de reactie a intitutiilor in urma sesizarilor primite.

sicmar:
Vă mai aduceţi aminte de disputele, în cadrul acestui topic, în legătură cu Melania Vergu?
Azi a fost trimisă în judecată, de către DNA, pentru fraudarea fondurilor POSDRU. Link pentru conformitate.

AlexandruLazar:
Mi-am permis să corectez link-ul postat de tine -- s-a stricat ceva între două copy-paste-uri şi cel pe care l-ai postat nu funcţionează pentru că are nişte caractere în plus. Link-ul e acesta: http://www.pna.ro/faces/comunicat.xhtml?id=3741 .

Din păcate, da, e un lucru care s-a practicat pe scară foarte largă în timpul în care ministru a fost d-l Funeriu, rămâne de văzut exact care a fost implicarea Melaniei Vergu. E cu atât mai grav cu cât fondurile POSDRU sunt ceea ce sunt. Mi-e foarte greu să găsesc o hiperbolă pentru prejudiciul de imagine pe care asta îl aduce comunităţii academice de la noi. Mesajul pe care îl transmite un astfel de act e că cei care încearcă să menţină standardele de etică academică sunt marginalizaţi.

Din păcate nu mă aştept ca lucrurile să devină mai bune în noua formulă.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă