Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Adevărul Creaţiei, Alternativă la Religii...

Creat de Traian Ioan, Septembrie 29, 2008, 07:31:23 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Traian Ioan

Citat din: Electron din Decembrie 05, 2008, 06:59:55 PM
Eu stiam ca stiinta nu depinde de un individ sau altul ...

e-
Ce ştiaţi (în trecut) dv., dle Electron, este greşit! De asemenea ceea ce ştiţi (în prezent) dv. despre ştiinţă este greşit.
Ştiinţa omenirii, nu credinţa, este prea vastă pentru a fi ştiută, de a fi stăpânită, de o singură persoană.
Normal ar fi să nu vorbesc cu forumişti închipuiţi (electroni, harapialbi etc.) ci numai cu oameni autentici, cum sunt eu, Taraian Ioan, sau domnul Adrian Buzatu. Nu ştiu alţi forumişti care-şi scriu gândurile sub nume real. Restul sunt nişte laşi, care se ascund în spatele numelor conspirative, mai nou numite "nickuri".

 mergeti si luati o gura de aer, dupa aceea mai incercati.
 pentru propavaduire religioasa si injurii repetate

Electron

Citat din: Traian Ioan din Decembrie 05, 2008, 08:05:57 PM
Ce ştiaţi (în trecut) dv., dle Electron, este greşit! De asemenea ceea ce ştiţi (în prezent) dv. despre ştiinţă este greşit.
Deci asa. Va invit sa-mi demonstrati ca ce stiam si ce stiu despre siinta este gresit. Poate nu credeti, dar ma intereseaza sa aflu versiunea corecta a stiintei.

e-
Don't believe everything you think.

Adi

Electron, noroc ca avem aceasta sectiune de Chat pe teme diverse ... Mai e si Gafalda asta care imi spune ca el a venit pe forum ca sa ne salveze, dar ca dosarul meu va trebui sa fie preluat de altcineva din organizatia lor, ca lui nu ii mai face placere de noi ... Ioi, get a life, guys!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Coesite

Mama mama! De cand a deschis topicul acesta vreau sa aud ADEVARUL!!! Chiar vreau sa il stiu, deci puteti sa ne explicati si noua, astora mai mici si mai prosti cum sta treaba ?

Adi

Coesite, ei de dau breji ca stiu Adevarul, dar il spun doar cand esti pregatita ... Asa mai e inca unul breaz Gafalda care imi spune ca eu am un dosar in asociatia lor secreta si ca ma ajuta sa cresc, dar din pacate si-au dat seama ca nu merit si m-am condamnat singur, dar ei in cativa ani (atunci!) ne-ar fi aratat niste scurtaturi cum sa ajungem mai repede la adevar, adica la unele fenomene ce sunt reale, desi nu sunt inca explicate si crezute de stiinta ...

Pe scurt, de oameni precum Traian si Gafalda si Sandokhan te poti lipsi usor ... chiar ai economisi niste timp si niste nervi ...
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Traian Ioan

Citat din: Electron din Decembrie 05, 2008, 10:19:04 PM
Citat din: Traian Ioan din Decembrie 05, 2008, 08:05:57 PM
Ce ?tia?i (în trecut) dv., dle Electron, este gre?it! De asemenea ceea ce ?ti?i (în prezent) dv. despre ?tiin?? este gre?it.
Deci asa. Va invit sa-mi demonstrati ca ce stiam si ce stiu despre siinta este gresit. Poate nu credeti, dar ma intereseaza sa aflu versiunea corecta a stiintei.

e-
V? mul?umesc pentru invita?ie. Îi voi da curs imediat ce am redactat r?spunsul.

Coesite


HarapAlb

CitatUnde este domnul care st? în spatele numelui conspirativ HarapAlb, care mi-a cerut cu superioritate s?-i dau un exemplu de corp negru perfect  ?i c?ruia i-am dat ca exemplu soarele? Dac? a în?eles c? toate corpurile a?ezate în spa?iu vid, cum sunt planetele ?i stelele, sunt corpuri negre perfecte din punct de vedere termodinamic este foarte bine pentru el dar era onest s? vin? s? scrie nu s? tac? ca un la? de moderator ce este.

Era de dorit sa veniti cu argumente, nu cu injurii. Daca nu va face bine aerul din LA, mergeti la Sovata.

Moderator1

Data fiind atitudinea domnului Traian Ioan, si a faptului ca raspunsurile sale nu sunt altceva decat o propovaduire religioasa, acest topic este blocat si nu va mai fi continuat pe acest forum.

<M1>