Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Am o casa. Care e solutia optima de a produce energie pentru ea?

Creat de nano2k, Septembrie 27, 2008, 11:55:19 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Overmind

D-le nano2k, s-a aprobat o hotarare de guvern prin care pana la 10000 de cetateni doritori de energie solara pot benficia de o sponsorizare de 90% pentru achizitionarea de panouri solare. Este bine sa va informati la primaria din localitatea dvs. daca a inceput desfasurarea acestui program. Cu acesta sponsorizare de 90%, achizitionarea de panouri solare devine posibila financiar pentru orice cetatean de rand.

cristi

Citato hotarare de guvern prin care pana la 10000 de cetateni doritori de energie solara pot benficia de o sponsorizare de 90% pentru achizitionarea de panouri solare
Frumos, spune si care cetateni? Primarul, vicele si eventual membrii de guvern si de parlament? Ca se aduna poate 10000... Pana una alta, cumnatu-meu nu a primit nici macar legatura la reteaua de canalizare care i se cuvenea...
autor Fizica povestită,
www.stiinta.club

Overmind

Va inteleg frustrarea... asta e una din problemele tarii noastre in acest moment. La fel e si cu locuintele si cu conectarile la utilitati, retrocedari si orice altceva ce a ajuns sa depinda de primarie.

nano2k

Citat din: Overmind din Decembrie 18, 2008, 10:09:50 AM
D-le nano2k, s-a aprobat o hotarare de guvern prin care pana la 10000 de cetateni doritori de energie solara pot benficia de o sponsorizare de 90% pentru achizitionarea de panouri solare. Este bine sa va informati la primaria din localitatea dvs. daca a inceput desfasurarea acestui program. Cu acesta sponsorizare de 90%, achizitionarea de panouri solare devine posibila financiar pentru orice cetatean de rand.

Multumesc pentru informatie.
Am avut o perioada mai incarcata si nu am mai intrat pe forum.
De la anul incep sa ma interesez.
Inca o data, multumesc.