Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Problema fizica X (structuara substantei )

Creat de simina2008, Septembrie 24, 2008, 11:03:00 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

simina2008

  - Alaturat am atasat doua probleme .Va rog sa ma ajutati cu rezolvarea cat mai urgent  ;). Multumesc mult.

HarapAlb

Citat din: simina2008 din Septembrie 24, 2008, 11:03:00 AM
  - Alaturat am atasat doua probleme .Va rog sa ma ajutati cu rezolvarea cat mai urgent  ;). Multumesc mult.

Unde? ai pierdut fisierele...
Nu stiu cat de urgent vei primi raspunsul, depinde de problema si de cat de ocupata e lumea.

simina2008

  SCUZE .... NU STIU UNDE AM GRESIT . Atasez imediat fisierul ... Daca nu reusesc imi explicati cum sa atasez ...

Electron

Buna simina2008.

In ce clasa esti la scoala, si pentru ce ai nevoie atat de urgenta de rezolvare?

e-
Don't believe everything you think.

HarapAlb

E vorba de o poza facuta cu telefonul mobil in timpul lucrarii de control ? ;D
De asta aveai nevoie urgenta de rezolvare?  ;D ;D

cipri

Citat din: simina2008 din Septembrie 24, 2008, 11:20:30 AM
  SCUZE .... NU STIU UNDE AM GRESIT . Atasez imediat fisierul ... Daca nu reusesc imi explicati cum sa atasez ...

Eu cred ca asemenea probleme se pot rezolva destul de simplu cu ajutorul informatiilor (care trebuie sa fie in carte si/sau caietele respective) de la ora respectiva (chimie/fizica).

Cine ii raspunde acestei persoane trebuie sa fie constient ca, cu cat mai multe probleme rezolva in locul lui simina2008, cu atat mai putin se va ocupa simina2008 de chimie/fizica. Deci ii faceti un rau. Neputina de a rezolva o problema de scoala, arata ca persoana respectiva trebuie neaparat sa recapituleze ceea ce a invatat (sau ce a trebuit sa invete) pana acuma. Dar daca cineva ii da raspunsul ea nu va recapitula si aceasta problema tot nu va fi rezolvata, candva va ajunge iar la acest punct de neputinta.



Adi

Simina, eu si ceilalti te vom ajuta, insa trebuie intai sa atasezi o poza si cu incercarea pe care ai facut-o tu. Trebuie sa vezi in manual acele definitii si sa incerci sa rezolvi singura, sau in echipa, cu colegii tai. Noi te ajutam, dar nu dam mura in gura. Te asteptam asadar cu noi informatii.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro