Diverse > Critici ale paradigmei curente in stiinta

Constanta lui Kepler

<< < (3/3)

Virgil:
Gasiti ca este vreo legatura intre constanta lui Kepler si forma electronului oricare ar fi ea? Pentru astfel de subiecte de ce nu deschideti o pagina separata?

calahan:
Dl Virgil
Nu este nicio legatura intre forma electronului si constanta lui Kepler. S-a intamplat ca tot cautand o postare care pomenea de constanta lui Kepler, am gasit acele postari legate de forma electronului. Pentru mine care le vedeam prima data, erau o noutate. Si m-am gandit ca ai fi incantat sa aflii ca mai sunt si altii care au idei ca ale dumitale. Atunci m-am gandit ca ar fi interesant de urmarit si de comparat, argumentarile, caile de deductie ale acestei idei. Dar ulterior m-am dumirit, ca fiind niste postari vechi, probabil ca le-ai vazut la momentul postari lor si te-ai inspirat cumva din ele si ai aderat la acea idee. Eu chiar nu am retinut cum ai dedus dumneata forma toroidala a electronului. In fisierul d-lui inginer, forma inelara a electronului este dedusa, este demonstrata cu niste formule care pleaca de la ideea de unda stationara de mare amplitudine a electronului. Eu am cautat sa raspund la ultima dumitale postare si am spus si eu ce mi-a venit  in minte. Fiindca nu mai am nimic de spus despre aceasta constanta. Si pentru o fraza de sfarsit al dezbaterii, nu se punea problema sa deschid alt topic. Eu daca nu mai am fisiere de postat, fiindca le-am epuizat, nu mai am teme de discutie.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă