Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

CONSTANTE COSMICE UNIVERSALE- CAMPUL GRAVITATIONAL.

Creat de Virgil, Noiembrie 11, 2020, 07:37:00 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

atanasu

#150
No comment! Dar totusi sa mai incercam ceva :poti sa explici schema(schita, poza)  asta?

calahan

#151
Atanasu
Ma asteptam sa-mi spui ca ai gasit in lista cu topicurile deschise aici, pdf-urile din teoria d-lui inginer postate de mine.  Dar dumneata imi spui sa iti dau explicati de o schita sau despre o poza, pe care eu nu o vad in fereastra raspunsului dumitale.

atanasu

#152
Nici nu ma gandesc sa le caut pe toate cele 30 fiind treaba pe care te rugasem sa o faci tu a unul care le-a propus discutiei dar eu doream sa explici ce este aici file:///C:/Documents%20and%20Settings/bogdan/My%20Documents/Downloads/STRUCTURA%20%20FOTONULUI%20%20IN%20%20VID%20(1).pdf

calahan

Atanasu
Linkul dumitale duce undeva aiurea. Am inteles ca vrei sa stii ce este cu desenul de la pagina,       https://forum.scientia.ro/index.php/topic,5242.0.html
Desenul reprezinta modelul de motor electric liniar al fotonului, in translatie prin vid. Cred ca lista cu parametri fizici ai fotonului in vid a fost stearsa de acel Bogdan care a descarcat doar desenul. Ma apucase groaza ca ar fi disparut lista cu parametri fotonului. Dar am vazut ca este postat pdf-ul respectiv, pe ultimul rand din pagina de la linkul dat aici, cu doua randuri mai sus.

atanasu

Linkul nu duce aiurea, ci cum observi si dta la o schita  legata de modelul fotonului . Iar lifisierul acesta de 10 pg  dat de tine si intituat
PARAMETRII FIZICI AI STRUCTURII DINAMICE A FOTONULUI (AI CUANTEI DE LUMINĂ) AFLAT ÎN TRANSLAŢIE PRIN ETER (ÎN PROPAGARE ÎN VID)
da niste parametrii in numar de 51 si pe ultima pg da si desenul(schita) referita, asadar explica-mi tu ce sustine acest fisier  deshizand

file:///C:/Documents%20and%20Settings/bogdan/My%20Documents/Downloads/PARAMETRII%20FIZICI%20AI%20STRUCTURII%20DINAMICE%20A%20FOTONULUI.pdf

Poti sau nu sa-mi explici fisierul si schita aferenta?

calahan

#155
Atanasu
Mie imi este foarte clar ca desenul vrea sa reprezinte modelul de motor electric liniar al fotonului, in comparatie cu modelul ondulator al fotonului din teoria oficiala, bazat pe teoriile lui Maxwel si Herz. In desen apar figurati principalii parametri fizici vectoriali. In lista mare sunt scrise denumirile la  vreo 50 de parametri si sub  randul de definitie, sunt date formulele de calcul, deduse din legile electromagnetismului, dar scrise simplu in sistemul bidimensional. Asta mi s-a parut ceva foarte clar. Desi nu stiu la ce ar putea folosi toti parametri astia, calculati la fiecare foton. 

atanasu

#156
Daa cunosti legile electromagnetismului stii multe dar daca chiar le-ai cunoaste s-ar constata si din felul in care te raportezi la aceste texte ale lui G.A. Raman la impresia ca tu ai faut un pariu cu privire la cat timp poti tine oupat pe careva sau cat timp din viata lui poti tu consuma, asa la f...u-i masa, desigur pentru o plata oferita  de vre-un individ dubios.