Filozofia ştiinţei, filozofie, psihologie, sociologie şi limba română > Filozofie

Iubirea ca generatoare a existentei

<< < (2/3) > >>

A.Mot-old:

--- Citat din: Cosmin_Visan din Iulie 24, 2020, 11:09:50 a.m. ---Iubirea absoluta e iubirea pentru tot ce exista, nu doar pentru o persoana.

In momentul in care iubesti totul, acel lucru se manifesta, si astfel realitatea ia nastere.

--- Terminare citat ---
Tu iubești țânțarii , puricii , păduchii , căpușile și virușii...?!?!
ÎN CE FEL DE REALITATE TRĂIEȘTI TU?!?!

Cosmin_Visan:

--- Citat din: A.Mot din Iulie 24, 2020, 06:31:27 p.m. ---
--- Citat din: Cosmin_Visan din Iulie 24, 2020, 11:09:50 a.m. ---Iubirea absoluta e iubirea pentru tot ce exista, nu doar pentru o persoana.

In momentul in care iubesti totul, acel lucru se manifesta, si astfel realitatea ia nastere.

--- Terminare citat ---

--- Terminare citat ---

Da, ca si Dumnezeu iubesti toate alea, altfel n-ar fi existat.

A.Mot-old:

--- Citat din: Cosmin_Visan din Iulie 24, 2020, 10:54:35 p.m. ---
--- Citat din: A.Mot din Iulie 24, 2020, 06:31:27 p.m. ---

--- Terminare citat ---

--- Terminare citat ---

Da, ca si Dumnezeu iubesti toate alea, altfel n-ar fi existat.

--- Terminare citat ---
Eu nu neg existența lui DUMNEZEU CEL care a creat universul cu tot ceea ce există.Dacă ai avea păduchi , atunci ce ai face?Știi ce boli pot transmite păduchii?

atanasu:
@Minune de copil ce esti,
Acum ca se presupune ca te-ai mai maturizat, odata ce publici si in reviste de nivel mondial si cred ca ai si cel putin o carte scrisa desigur intr-o limba de nivel mondial ma voi referi la postarea ta din 22 iulie unde ne recomanzi un filmulet care spui tu ca ajunge la aceleasi concluzii cu tine mergand pe o cale indicata de tine a fiind "experientele cu 5-meo-dmt,"  ? privind aeasta cale
In respectul punctului 3.2 din regulamentul forumului, pe care cred ca daca il citez il si interpretez corect pentruca el spune:
"3.2 Se recomandă folosirea moderată a fragmentelor în limbi străine, dat fiind că forumul este în limba română."

Asadar este doar o recomandare dar respectul acestor recomandari desigur doar pe acest forum, desi destule din ele sunt de bun simt si ar fi bine sa fie respetate oriunde, cred ca ii separa pe cei cu bun simt de nesimtire - si alt cuvant opus bunului simt mai potrivit decat negara acestuia prin nesimtire cred ca nu se gasesc. Alege tu si sa judece ceilalti in ce categorie intri.

Imi motivez interventia spunand ca daca macar A.Mot a spus o vorba despre continutiul filului tu arunci o chetie in are si nu iti spun cum ar fi trebuit sa procedezi pentruca inca nu am hotarat sa te consider tampi si daca voi hotara asta voi evita sa mai interactione cu tine la initiativva mea si ma voi gandi bine daca sa o fac la initiativa ta.

Asa ca, evident voi aplica ce spun mai sus in functie de reactia ta la rugamintea mea ca macar daca nu traduci cat poti tu de bine ideile principale ale filmuletului, adica intr-o masura mai ampla si eventual cu niste explicatii privind cele duoa cai urmate de cei doi autori decat a facut A.Mot, voi proceda in consecinta.

Cosmin_Visan:
Nu da nimeni 2 bani pe frustrarile dumitale. Pune mana pe carte sa te ridici la nivelul altora decat sa ai pretentia sa coboare altii la nivelul tau.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă