Filozofia ştiinţei, filozofie, psihologie, sociologie şi limba română > Filozofie

Iubirea ca generatoare a existentei

<< < (3/3)

atanasu:
Si altii crezi ca dau bani pe persoana matale. Eu te-am aparat mereu, pentuca apar copii mai slabi si la minte si in alte cele, mai ales  daca ii vad ca doresc sa inteleaga ceva si asa mi-ai facut impresia punand nesimtirea pe seama tinertii. Dar impostorii infatuati si apartinatori categoriei cu care de acum incetez orice dialog nu ii cred frecventabili.
PS Cred ca un titlu mai potrivit firului ar fi: Infatuarea nesimtita ca generatoare a existentei unora!

A.Mot-old:

--- Citat din: Cosmin_Visan din Iulie 25, 2020, 10:47:47 a.m. ---Nu da nimeni 2 bani pe frustrarile dumitale. Pune mana pe carte sa te ridici la nivelul altora decat sa ai pretentia sa coboare altii la nivelul tau.

--- Terminare citat ---
Cred că tu ai frustrări de toate tipurile....Răspunde la întrebările mele tu cel care zici că iubești toata creația lui DUMNEZEU TATĂL CERESC și repet:
Dacă ai avea păduchi , atunci ce ai face?Știi ce boli pot transmite păduchii?În ce realitate trăiești? >:(

Cosmin_Visan:

--- Citat din: A.Mot din Iulie 27, 2020, 07:01:11 a.m. ---Cred că tu ai frustrări de toate tipurile....Răspunde la întrebările mele tu cel care zici că iubești toata creația lui DUMNEZEU TATĂL CERESC și repet:
Dacă ai avea păduchi , atunci ce ai face?Știi ce boli pot transmite păduchii?În ce realitate trăiești? >:(

--- Terminare citat ---

Din perspectiva iubirii absolute, orice actiune e de iubit, inclusiv faptul ca omori.

A.Mot-old:

--- Citat din: Cosmin_Visan din Iulie 30, 2020, 06:36:50 p.m. ---
--- Citat din: A.Mot din Iulie 27, 2020, 07:01:11 a.m. ---Cred că tu ai frustrări de toate tipurile....Răspunde la întrebările mele tu cel care zici că iubești toata creația lui DUMNEZEU TATĂL CERESC și repet:

--- Terminare citat ---

Din perspectiva iubirii absolute, orice actiune e de iubit, inclusiv faptul ca omori.

--- Terminare citat ---
Deci din iubire absolută pentru păduchi tu îi omori...Halal modul tău de a iubi absolut păduchii....Nu ți se pare că ești ipocrit?!?!??
Tu mănânci carne?

A.Mot-old:

--- Citat din: Cosmin_Visan din Iulie 30, 2020, 06:49:57 p.m. ---
--- Citat din: A.Mot din Iulie 30, 2020, 06:45:45 p.m. ---Deci din iubire absolută pentru păduchi tu îi omori...Halal modul tău de a iubi absolut păduchii....Nu ți se pare că ești ipocrit?!?!??
Tu mănânci carne?

--- Terminare citat ---

Nu mananc carne, ca nu vreau sa omor animale. Dar tresa intelegi ca perspectiva iubirii absolute e perspectiva lui Dumnezeu, iar din perspectiva lui, el e tot ce exista. Cand o sa te intorci la perspectiva de Dumnezeu o sa iti aduci aminte ca A.Mot a fost acelasi cu electron si acelasi cu paduchii, asa ca nimeni n-a murit, au fost doar fel si fel de experiente pe care tu ca Dumnezeu le-ai avut.

--- Terminare citat ---
Eu sunt după Chipul si Asemănarea lui DUMNEZEU așa cum stă scris în Biblia Ortodoxă , Facerea , capitolul 1 , versetul 26 și deci eu nu voi fi niciodată un păduche și nici vreun alt animal sau plantă...
Este aberant tot ceea ce afirmi , deoarece spui că tu nu mănânci carne pentru că nu vrei să omori animale dar se deduce că tu omori păduchii de frică să nu te îmbolnăvești....
Răspunde răspicat cu da sau nu la întrebarea:
Dacă ai păduchi , îi omori?

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă