Diverse > Discuţii pe diverse teme

Obsesia si minciunile lui "atanasu"

<< < (2/8) > >>

sumalan dorin:

Amigo!

Vezi ca tacticile tale is expirate!

Uite ,is baiat cinstit si-ti spun ceva :toate tacticile tale folosite in mesaje ,le cunosc si eu!

Ce zici te tin nadragii sa creezi alte tactici pentru a-ma combate ori ramai fara nadragi ,probabilitatea este destul de ridicata ca ,cineva sa ramana fara nadragi!

Esti cumva cocalar?Numai cocalarii produc bascalie pentru propiul amuzament!

valangjed:
Daca forumul va rezista prin "mistocareala" si "cocalareala", nu-i chiar asa de rau!Cine stie?Poate intr-o zi vom citi o idee stiintific valabila.Nu ca n-ar mai fi fost!

sumalan dorin:

@Valangjed

Habar nu am daca va rezista forumul,te-as intreba la ce sa reziste forumul?Stii ceva?Nu te mai intreb!

In naivitatea mea i-am acordat credit de interlocutor cinstit ,micutului de @Atanasu si lui @Visan ,realitatea mi-a aratat ca m-am inselat,mai mult decat atat tot din naivitate am trecut cu vederea peste multe atacuri subtile care mi-au fost adresate direct!

Din cauza aceleiasi naivitati am considerat ca ,cei doi nu au o problema cu mine,realitatea a fost alta!Cei doi chiar au o problema cu mine!

Uite-l pe @Atanasu ,care este tributar trecutului,revitalizarea unor subiecte de foarte multi ani incheiate iti spune ceva?Stii ,lumea a evoluat acum se discuta alte subiecte ,alte subiecte prezinta interes,ce zici?Personajul poate intelege asta?

Apelul la unii membri ai forumului care au fost activi ,iti spune ceva?Personajul ce asteapta ?Cumva recunostiinta?E ca si cum ai spune : " bai fara ala si ala ,voi nici macar nu ati stii sa deschide-ti pc-ul si nu ati stii sa-l folositi!"

Poate tie iti pasa de opinia personajului la adresa unor membri ai forumului,pe mine ma lasa rece!

Am mentionat ca personajul are o problema cu mine ,eu nefacandu-i nimic,din contra i-am acordat credit de interlocutor cinstit!Nu-i problema miseliile unui anonim nu ma impresioneaza ,problemea este ca se pretinde un "mielusel" cand defapt este un lup!Am ac de cojocul lui!

Al doi-lea personaj @Visan! ,poate pe tine te incalzeste cu ceva in ce crede el si ce sustine ,pentru mine nici cat este negru sub unghie nu prezinta interes ,nici el nici ideiile lui!Personajul a facut multe topicuri harcea-parcea ,spasmand cu ideile lui.

Ambii o tin langa,unul cu trecutul ,celalalt cu ideile lui!Auzi "sa aduca plus valoare",inutil sa le spun ambilor ca toti ne aducem aportul intr-un fel sau altu.

Ii vezi?Eu i-am vazut si imi pare rau ca le-am acordat credit de interlocutori cinstiti!

Electron:

--- Citat din: atanasu din Aprilie 08, 2020, 02:40:03 p.m. ---Tu vrei sa ma dai si pe mine afara la fel cum ai facut cu inca cativa care desigur ca ofereau valoare adaugata acestui forum?
--- Terminare citat ---
Iti repet si tie, asa cum am spus-o multora inaintea ta: eu nu am cum sa "dau afara" pe nimeni de pe acest forum, chiar daca as vrea. Si nu am nimic personal cu tine, ci imi exprim indignarea in fata comportamentului tau afisat aici, comportament care sper sa nu se prolifereze.

--- Citat din: atanasu din Aprilie 08, 2020, 02:40:03 p.m. --- Nu te-am jignit, te-am luat putin in bascalie pentruca felul in care conduci niste discutii.
--- Terminare citat ---
Poti sa stai linistit (si poti sa verifici in arhiva) ca rezist la mult mai multe jigniri si bascalii, nu asta e problema. Cele mai multe, venind de la cine vin, sunt de fapt complimente pentru mine.

--- Citat din: atanasu din Aprilie 08, 2020, 02:40:03 p.m. ---Desigur constat ca tu detii monopolul adevarului si al minciunii . Esti profesorul care dai calificative si cand altii isi permit asa ceva turbezi si astepti sa ai ocazia sa te razbuni.
--- Terminare citat ---
Constantarile tale dovedesc doar cat de putin intelegi ceea ce se petrece. Ceea ce ma deranjeaza cel mai tare (la fel, poti verifica in arhiva) este minciuna. Dar, nu ma grabesc cu calificativele, ci am grija sa imi sustin afirmatiile cu demonstratii clare si citate destule. Si nu am facut exceptie in cazul tau.

--- Citat din: atanasu din Aprilie 08, 2020, 02:40:03 p.m. ---PS. Este cazul sa renunt la a mai continua astfel de discutii . Vei inceta sa existi pentru mine indiferent daca va fi o chestie reciproca. Nu ma voi mai implica in nici-o discutie pe un fir unde tu apuci sa postezi inaintea mea si daca postezi dupa mine interlocutorul si al meu si al tau va ramane doar cu tine. Nu-ti voi raspunde daca vei interveni tu pe un text sau in raport de unul emis de mine. Te multumeste asa ceva?

--- Terminare citat ---
Ce m-ar multumi, daca chiar te intereseaza, ar fi asa:
1) Sa-ti admiti eroarea si sa-ti asumi eventualele consecinte.
2) Sa-ti ceri scuze celor pe care i-ai judecat pripit.
3) Sa promiti ca vei evita astfel de comportamente pe viitor, pe acest forum.
4) Sa eviti repetarea acestor comportamente pe forum.

Desigur, punctul 4 e cel esential, iar daca nu vei reusi nici asta, sper sa fie mereu cineva pe forum care sa te traga de manecuta.

e-

Electron:
Iata cum userul "atanasu" doreste sa-si manifeste si ipocrizia pe acest forum:

Pe de o parte posteaza asta (vorbind cu userul Sumi) :

--- Citat din: atanasu din Aprilie 09, 2020, 05:44:06 p.m. ---Daca fata de tine sau fata de oricine altcineva de pe acest forum cu care sau despre care am vorbit, in cazul in care am gresit si sunt sau nu constient de respectiva eroare si daca in virturea acestora i-am judecat pripit sau chiar poate nejudecandu-i primit sa fiu eu cel care sa ridice primul o piatra cu care sa azvarle spre ei si pentru intentie dar si pentru realizarea ei de facto, imi cer cu smerenie iertare Desigur ca pe cat posibil este bine sa evit asemenea situatii cand este vorba de a ma apara doar pe mine dar categoric ca nu o voi evita daca voi dori sa apar pe altcineva cum poate cei care mai urmaresc ce se intampla pe aici vor fi observat .

--- Terminare citat ---

Pe de alta parte, isi continua atacurile (si judecatile pripite) la adresa celor de pe forum:

--- Citat din: atanasu din Aprilie 14, 2020, 12:00:13 p.m. ---[...] caci fata de cele ce s-au intamplat in ultima vreme cand un Zec -geometru, nu a mai aparut si cand de la cei de profesie demolatori mai mult sau mai putin sofistici (Socrate ar fi mai in masura sa-i califice) neobtinand  niciodata o contributie personala originala nu am a ma astepta la ceva efectiv, decat daca voi oferi eu o solutie sa inerce eei imediat sa o arunce in aer iesind astfel din tacerea indiferenta in care se drapeaza. 
--- Terminare citat ---

Iar acum, incearca sa ma acuze la modul gratuit de minciuna, intr-un topic nou nout.

Cata valoare sa mai aiba "smerenia" cu care isi cerea iertare mai ieri?

@atanasu, ce anume urmaresti cu acest comportament? La ce-ti foloseste?

e-

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă