Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Lumea şi demonii ei

Creat de sumalan dorin, Septembrie 29, 2019, 09:00:11 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

A.Mot-old

Citat din: Şumi din Octombrie 24, 2019, 06:49:32 PM

Numerelogie

Ati auzit ca s-a desfasurat (Primul congres de numerelogie din România) ?

Ati vazut declaratia unei distinse doamne : " VISEZ CA NUMEROLOGIA SĂ FIE STUDIATĂ ÎN ȘCOLI ÎNCĂ DIN CLASELE PRIMARE "

Sursa: http://chic-elite.ro/roxana-iorgulescu-bandrabur-jurnalist-si-numerolog-visez-ca-numerologia-sa-fie-studiata-in-scoli-inca-din-clasele-primare/
Mai mult , urîciune este și a trece pe fii sau fiice prin foc, a fi prezicator , sau ghicitor, sau vrăjitor, sau fermecător, descântător ,  chemător de duhuri, mag și nici dintre cei care grăiesc cu morţii și cred eu că și a fi astrolog pentru că nimeni nu știe Legile Cerului!
Ești de-acord ca religiile să se studieze în școlile laice?Eu nu sunt de-acord!
Adevărul Absolut Este Etern!

sumalan dorin

#16
Citat din: A.Mot din Octombrie 25, 2019, 08:40:48 AM
Mai mult , urîciune este și a trece pe fii sau fiice prin foc, a fi prezicator , sau ghicitor, sau vrăjitor, sau fermecător, descântător ,  chemător de duhuri, mag și nici dintre cei care grăiesc cu morţii și cred eu că și a fi astrolog pentru că nimeni nu știe Legile Cerului!
Ești de-acord ca religiile să se studieze în școlile laice?Eu nu sunt de-acord!

A.Mont ,prima parte a msj tau este indescifrabila pt mine ,pt msj de genul esti rugat politicos sa te adresezi forumurilor alambicate.

Partea a doua a msj tau :esti de acord ca topicul deschis de mine este interesant din multe puncte de vedere?Eu sunt de acord!

sumalan dorin

#17

Seminar: ,,Principalii pași în lucrul cu sine."

Taxa pe naivitate : 250 ron.

De ce ar simti cineva nevoia sa ofere o caruta de bani cuiva pt a afla ce?Cum pot fii verificate informatiile respective in realitate?De ce taxa la seminarul respectiv costa 250 ron si nu 300 ron?

A.Mot-old

Citat din: Şumi din Octombrie 25, 2019, 11:47:30 AM
Citat din: A.Mot din Octombrie 25, 2019, 08:40:48 AM
Mai mult , urîciune este și a trece pe fii sau fiice prin foc, a fi prezicator , sau ghicitor, sau vrăjitor, sau fermecător, descântător ,  chemător de duhuri, mag și nici dintre cei care grăiesc cu morţii și cred eu că și a fi astrolog pentru că nimeni nu știe Legile Cerului!
Ești de-acord ca religiile să se studieze în școlile laice?Eu nu sunt de-acord!

A.Mont ,prima parte a msj tau este indescifrabila pt mine ,pt msj de genul esti rugat politicos sa te adresezi forumurilor alambicate.

Partea a doua a msj tau :esti de acord ca topicul deschis de mine este interesant din multe puncte de vedere?Eu sunt de acord!
Numele meu de forum este A.Mot si nu A.Mont....Ceea ce am spus nu este alambicat ci este ceva ce este scris în Biblia Ortodoxă , Deuteronomul , cap. 18 , versetele 9 , 10 , 11 , 12 și 13.Este ceva rău în ce spune Biblia Ortodoxă?
--------------------------------------------------------------
Sigur că este interesant.......dar nu știu dacă tu crezi că există demoni...și cum acest subiect nu este de natură științifică și face parte din sectiunea "Diverse" , "Discuție pe diverse teme" cred că nu încalc regulamentul spunându-mi părerea mea față de anumite năstrușnicii de genul numerologiei....
Adevărul Absolut Este Etern!