Diverse > Critici ale paradigmei curente in stiinta

Conferintele Pamantului Plat ajung si in Romania

<< < (8/10) > >>

ariel55:
Cred ca cel mai bun raspuns la noua teorie asupra "bietului" Pamant este:

A.Mot-old:

--- Citat din: Vallyco33 din Decembrie 24, 2019, 09:19:20 p.m. ---Salut . Sper ca te pricepi si la matematică. :D
Cineva care susține că Pământul e plat a făcut niște calcule si i-a reieșit că Soarele e cam la 5000 km distanță de Pământ.
Ai idee unde grgreșește în calculele lui?

--- Terminare citat ---
Salut!Tu ești de-acord cu acea matematică aberantă?!?! :o

:) :) :) :) Ar fi de râs dacă nu ar fi de plâns cu un asemenea raționament aberant!  :'( :'( :'( :'( Aceste calcule aberante arată că distanța dintre centrele de masă ale Soarelui și Terrei ar fi de cca 11000 de km ceea ce ar însemna că Luna se află mai departe decât Soarele.... :o
Conform acestui raționament aberant....care ar fi distanța dintre centrele de masă ale Terrei și Lunii? ::)
------------------
Citește:

https://www.scientia.ro/stiinta-la-minut/istoria-ideilor-si-descoperirilor-stiintifice/1552-cum-s-au-efectuat-primele-masuratori-in-astronomie.html

Vallyco33:
Nu ma pricep deloc la astfel de calcule si formule.  Nu am  făcut matematica în liceu, am fost profil de limbi străine . De aceea întrebam aici, sa vad unde greșește, ca sunt sigur că undeva greșește.

valangjed:
De unde apare acel 21 de grade-distanta topografica?Oricum, toata asazisa "demonstratie" e doar o "bulibaseala" in care nu stii cand e vorba de distante si cand e vorba de unghiuri.

Electron:

--- Citat din: Vallyco33 din Decembrie 24, 2019, 09:19:20 p.m. ---Salut . Sper ca te pricepi si la matematică. :D
Cineva care susține că Pământul e plat a făcut niște calcule si i-a reieșit că Soarele e cam la 5000 km distanță de Pământ.
Ai idee unde grgreșește în calculele lui?
--- Terminare citat ---
Oare poti posta aici si sursa acestor imagini? Explicatiile autorului despre ce reprezinta acele desene ar fi utile.

e-

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă