Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Forumul trebue trecut in limba engleza!

Creat de Anatol, Noiembrie 06, 2016, 02:04:55 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anatol

 We all must to go for a best intellect in our wrold! But first thing which we must to do are learning Englesh language! And we can learn together with this forum!?
Hi " electron" ! How do you do!? Do you speak englesh? Could I open a new topic in other language?

atanasu

De unde pana unde ? Si ce legatura este intre Electron si aemenea dornte? Oare forumul asta a ramas ca o stana fara caini, intrucat  mai nou  vad ca apar si reclame pentru falsificatori de pasapoarte. :)

atanasu


sumalan dorin


@Anatol ,te rog sa nu te superi pe mine,propunerea ta nu este rezonabila.Mie imi place sa scriu in romaneste ,desigur ca si in engleza este interesat sa te exprimi in scris.

Daca esti intr-adevar interesat de forum si doresti sa ii faci publicitate ,atunci te rog frumos ,invita-ti amicii tai carora le place sa scrie in engleza si propuneti subiecte si dezbateti subiecte de interes.

Iti multumesc ca nu te superi pe propunerea mea.

Anatol

Mai inainte era Adi, pe care era motiv de invidiat, ce inspira!. Eu zilele acestea am incercat sa citesc din topicul "A treia cale" dar nu intelegeam nimic ce se scrie acolo, si mai uitam si ce am citit.
De si nu stiu acum nu mai are nimeni nici o idee care sa il framante?! Ori forumul nu e de gasit, nu-i reclamat?! Ori savantii au zis ca gata si particola lui Dumnezeu e gasita!

sumalan dorin


Noroc si voie buna.

@Anatol ,uite daca esti in pana de idei ,nu este o problema iti pot oferi eu o mica idee.Te rog frumos daca vrei si esti interesat sa propui o discutie despre stiinta ruseasca ori barem despre matematicienii moldoveni.Ori poate doresti sa propui un subiect cu experimente ciudate rusesti (desigur preluate de pe youtube).Oportunitati sunt ,ca atare decizia de a actiona iti apartine.

atanasu

Anatol eu cred ca vrei in engleza ca poate acolo nu s-ar observa asa repede agramatismele.
Poate ca tu i-ai adus pe aia de fac reclama la acte false daca tot crezi ca acest forum nu are cititori. Repet :Adminilor ce paziti sau forumul asta este chiar in parasire si vrea poate sa-l modereze Anatol si/sau producatorii de pasapoarte.:)
PS. Dar uitandu-ma pe prima pagina vazui ca postarile cu reclama  falsificatorilor de pasapoarte au disparut.
A trebuit sa ma sezizez eu ca sa se intample asta? 

Anatol

#7
Eu imi caut un mediu unde sa ma motiveze, sa ma inspire sa fac o avansare, sa invat o limba ca e la moda si reprezinta un avantaj. De altfel forumul nu ma mai intereseaza. You understhend me!?  Vi menea ponealy? I know four (forin- strain) languages. If you want I will open a  topic, I prefer make it in english language. And it will bi hot and fun topic, so informational as popular. Because thus I sall bi find the college for my level. It did enter in your head? And please help me to write correct, and I too sall help you.
mircea-p do you speak eny englesh?

atanasu

All right! But this  is not a forum to proceed in English, but I suggest you to write what you want on this topic in  English . ok?

Anatol

Ok. Only in this topic I can tolk in English!?
Well! Any later, please wait a litle long time. You don't thing this is a joke.

atanasu


Anatol

Thanks.

What I want to say will be at finish.
How you all think which is the best and simple helicopter?

atanasu

1) I don`t  know.
2) Please be agreed to interrupt this conversation.

Anatol

O sa caut un forum in engleza, unde sa ma rup total de conversatia in alta limba.
Am avut o idee de un elicopter, dar l-am gasit ca si functioneaza, undeva in Brazilia. Este cu 7% mai ieftin in comparatie cu clasa sa, si cu 30% mai ferit de a se prabusi,si cu siguranta are si un randament mai mare. Functioneaza cu o singura elice, doar morisca aceia mare. Iar pentru ca sa nu se roteasca in jurul sau are o coada care sufla intr-o parte cu presiune de aer luata de deasupra elicopterului, ca oricum insusi suprafata cabinei incurca la lucru elicei principale.
Daca am fost inteles vreu sa intreb de ce se mai deschid uzine pentru elicoptere cu elicea cea mica din spate?!
Ma bucur ca si in Romania se construesc si avioane de propria constructie, dar acum undeva in Brasov se vor fabrica elicoptere dar cu morisca cea mica din spate!? De ce, doar la asa elicoptere 30% din avarii se produc din cauza elicii ceia mica din spate!?

mircea_p

Cred ca daca vrei sa exersezi o limba straina e mai indicat sa postezi pe un forum in limba respectiva, ai dreptate.
Un forum de fizica foarte bun este "physicsforums.com". Este moderat foarte efficient si este foarte activ.
Succes!