Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

lamurire

Creat de alex50, Octombrie 20, 2015, 10:12:23 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alex50

Buna ziua
Sunt Alex50.
Am adresat si eu doua priobleme inca din data de 10 Octombie dar la care nu am primit nici un raspuns.
Pentru lamurirea mea va rog sa imi spuneti daca pentru rezolvarea lor trebuie depusa o suma de bani?
multumesc

valangjed

Nu trebuie sa depui bani.Trebuie doar sa ne spui ce ai incercat pentru rezolvarea problemelor iar problemele sa fie citite de cineva care se pricepe la matematica.Ar fi bine sa citesti regulamentul forumului.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

puriu

In primul rand titlul postarii trebuie sa fie sugestiv, de exemplu "Problema algebra clasa a 8-a". Cine se pricepe si are timp, o va deschide. Eu deschid capitolul "Mesaje necitite..." si mesajele care ma intereseaza pe moment. Daca deschid un mesaj al carui continut nu este sugerat de titlu, chiar si pentru o secunda, acesta dispare definitiv fiind considerat citit. Nu ma pot intoarce la el cand am timp decat daca mi-am notat cateva elemente de cautare. Asa este in prezent forumul si nu comentez. Sugerez sa apara undeva, la loc vizibil, si un mic tutorial de utilizare a forumului pentru cei neexperimentati, ca mine.

alex50

Buna ziua
Intre timp am rezolvat problemele.
Multumesc pentru amabilitate voi incerca cu alte probleme.