Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

ordonare

Creat de alex50, Octombrie 09, 2015, 11:25:11 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alex50

Sa se ordoneze crescator numerele:
[tex]3!;\sqrt[3]{1000};log_2 32[/tex]

valangjed

Ce anume nu intelegi?Calculele sunt destul de simple.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

alex50

#2
Am inteles.
Imi cer scuze am introdus un exercitiu usor pentru ca sunt la prima postare si am vrut sa vad daca mi-a mers bine postarea in Latex.
Multumesc frumos scuze de deranj :)

valangjed

Nu e niciun deranj dar sunt multi utilizatori care ar vrea rezolvari "mura-n-gura" si e greu sa-ti dai seama "cine, ce si cum".
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

alex50

Asa este totusi am o vina ca trebuia sa precizez ce vreau sa fac cu acel exercitiu.
A fost o testare si nu aveti idee ce m-am bucurat cand am vazut ca a functionat mai ales ca am tinut foarte mult sa aplic LATEX in intrebarile mele! :)

Sieglind

#5
Şi tot TESTARE a fost şi întrebarea "daca pentru rezolvarea lor [problemelor] trebuie depusa o suma de bani?"

http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,5022.msg65848.html#msg65848

Ai citit în Regulamentul forumului, în topicul Ai nevoie de ajutor privind utilizarea forumului? ori în vreo postare oarecare că trebuie plătit ceva?





alex50

Buna ziua
Imi pare rau domnule Sieglind dar exista in program o rubrica SPRIJINA DEZVOLTAREA SCIENTIA de care cred ca nu sunteti strain.