Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Despre marimi

Creat de valangjed, Septembrie 13, 2015, 12:17:36 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

valangjed

@ scanteitudorel, daca vrei sa deschizi un nou topic, la fiecare sectiune, in dreapta sus, ai "butonul" subiect nou.
Cat de mare ar trebui sa fie scrisul? Eu citesc cu foarte mare usurinta, poate aveti probleme cu vederea sau vreun calculator virusat???Tinand cont si de celelalte neplaceri ... as zice sa verificati calculatorul.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

scanteitudorel

Citat din: valangjed din Septembrie 13, 2015, 12:17:36 AM
@ scanteitudorel, daca vrei sa deschizi un nou topic, la fiecare sectiune, in dreapta sus, ai "butonul" subiect nou.
Cat de mare ar trebui sa fie scrisul? Eu citesc cu foarte mare usurinta, poate aveti probleme cu vederea sau vreun calculator virusat???Tinand cont si de celelalte neplaceri ... as zice sa verificati calculatorul.
Asta am gasit.   Butonul  cu  subiect  nou. Daca  tot   exista  un  buton  cu A si  sageata , de  ce  acesta  nu  functioneaza.  Ex. kjnadsjbjad .  14, 16 . ar  fi  mai bine.    Este  drept  ca  am un  comp .   mai  vechi.  La  virsta  de  60  de  ani  +1 pentru calculator  si  + 1,25 pentru  citit  text  dintr-o  carte  eu  zic  ca  este  bine  .  Nu  vreau  sa imi  obosesc ochi.  Din  acest motiv  v-am  scris .

HarapAlb

Citat din: scanteitudorel din Septembrie 12, 2015, 08:02:23 PM
Regret  dar  mie  nu  imi  place   cum   functioneaza  acest  forum  .  Pacat  ca  sunt  discutate  subiecte interersante.

Forumul a fost declarat (semi)oficial mort, deci slabe sperante sa se mai schimbe ceva. Sunt vreo trei-patru membri care mai bantuie pe aici, in rest singura folosinta a forumului este aceea de arhiva.

Spor la citit! :)

scanteitudorel


Harap  Alb a scris:
Forumul a fost declarat (semi)oficial mort, deci slabe sperante sa se mai schimbe ceva. Sunt vreo trei-patru membri care mai bantuie pe aici, in rest singura folosinta a forumului este aceea de arhiva.


Harap  Alb ,
Poate ai  dreptate , eu  cred  totusi  ca  se  mai  poate  schimba  ceva .  De  vina  este  administratorul  care  inca  mai foloseste un  model  invechit.  Si  aici  ma  explic.  Vreau  sa  vad   ce  a  postat  Radu H in  conservarea  energiei. Ma  intereseaza .  Figurile  respective postate de  acesta   sunt  foarte  mici  in comparatie  cu o  fig  pe  care  o  gasim  in alte  foruumuri.   Modelul   pentru  postarea  unei  fig,  fotografii  este  greoi .  Nu intelegi  nimic  atunci  cand  vezi  o  imagine  mica  si  te  intrebi , de  ce  ramane  spatiul  gol  in jurul  ei ?   Scrisul  este  de   asemenbea  foarte  mic.  Eu  pot  sa  scriu  o  pagina  intreaga  pentru  a  da   raspuns  corespunzator  unui  coleg.  Ei , pe  alte  foruumuri  aceasta  pagina  apare  aproape  intreaga ,  aici  iti  scrantesti  vederea.
Esti  in  pas  cu  evolutia  rezisti , NU.......  Ciao !!!