Fizică, astronomie şi aerospaţiale > Teoria relativităţii, astronomie si astrofizica

Numararea anilor

<< < (2/2)

Electron:
Multumesc Anatol, venind de la tine este un compliment pentru mine. :)

Legat de raspunsul meu cu Soarele, daca cineva crede ca am raspuns la misto, se inseala.

Raspunsul meu este cat se poate de serios si explica eroarea din intrebare: cere explicatii pentru ipoteze presupuse a fi corecte fara nici un motiv sau argument.

Adica, asa cum nu se poate explica de ce Soarele ar fi patrat, atata timp cat Soarele de fapt nu este patrat, tot asa nu se poate explica (si inca stiintific!) de ce s-ar fi numarat anii invers cand asa ceva nu s-a intamplat de fapt.

E ok acum, Anatol?

e-

sumalan dorin:

@Ovidiu_vs ,nu trebuie sa te superi daca ai fost criticat din contra trebuie sa te bucuri daca cineva iti arata greselile  si stii de ce?Deoarece gandirea critica si erorile de logica ne ajuta sa nu cadem prada pseudostiintificilor din toate domeniile.

Iti spun asta anticipat in cazul ca nu ai niciun motiv de suparare atunci imi retrag msj.

Spor la noi subiecte.

Anatol:
Ok!, si clar a fost de o data Electron. In viata noastra tocmai cand e Ok! atunci nu-i Ok!

valangjed:
Nici soarele nu este patrat si nici eu nu sunt un bun "pedagog", nici macar un bun inginer, atat timp cat sunt altii mai buni decat mine dar @Ovidiu_vs avea o "nelamurire" pe care a pus-o la sectiunea "nepotrivita".Ii putem atrage atentia, il putem indruma, cam asta e rostul forumului, gresesc?

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă