Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Quarq

Creat de [RHF]{NC}The Eagle, Decembrie 21, 2007, 11:38:16 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

[RHF]{NC}The Eagle

Dat fiind ca stiinta tot avanseaza si oamenii cauta tot mai multe informatii si dorecs sa fie cat mai informati despre unele lucruri si asta si in domeniul fizicii m-ma gadit sa sa arat si voua un site simpul dar care merita vizitat deoarece are informatii utile mai ales pentru elevi ...
Quarq-Fizica pe web
Sper sa va placa si sa va ajute cu unele iformatii cum m-a ajutat si pe mine de multe ori.

Adi

Da, foarte bun site, Eagle. L'am descoperit si eu saptamana trecuta, nu stiu daca am apucat sa scriu despre el. Dar le'am scris email. Este realizat de un profesor de fizica si un elev de liceu din Constanta. Materialele sunt de fizica in general, desi are un nume legat de fizica particulelor, anume quark. Lectura placuta!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

[RHF]{NC}The Eagle

Mai nou multe situeri sunt in general insa au si ceva spcific ...In Romania fizica online nu este asa de bine structurata inca..Sa speram ca se va dezvolta in timp