Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Tangenta din: Densitate ridicata,densitate scazuta in Univers.

Creat de Electron, Septembrie 02, 2014, 05:45:04 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Citat din: ion adrian din Septembrie 02, 2014, 05:14:46 PMPPS Si oricum nu eroarea mea la densitate era lucrul esential si care merita discutat, dar cand ai cioburile de sticla din Oglinda raului sparta, intrate  in ochi si in inima  ca in acea poveste minunata a lui Andersen....?
Chiar daca nu iti convine cand ti se atrage atentia ca gresesti, asta nu-ti da dreptul sa faci asemenea afirmatii. Faptul ca le faci, spune multe despre ce fel de caracter ai.

e-
Don't believe everything you think.

ion adrian

E vorba de felul josnic  in care ti se atrge atentia si atat. De catre unul care nu are alta treaba decat sa caute greseli. Mi-a mai atras atentia s altcineva dar altfel. Tu ai un caracter, in opinia mea josnic  si nu este o insulta, este un drept la opinie. Si nu ma supar ci ma intristez intelegand fac rau umanitatii indivizii din aceasta specie care in perioade fertile pentru ei si firea lor, infloresc si devin tortionari, cenzori ideologici etc

ion adrian


Electron

Citat din: ion adrian din Septembrie 02, 2014, 06:29:09 PMTu ai un caracter, in opinia mea josnic  si nu este o insulta, este un drept la opinie.
Venind de la tine este chiar un compliment.

e-
Don't believe everything you think.


Electron

Asta in schimb nu e ok:
Citat din: ion adrian din Septembrie 02, 2014, 06:29:09 PMSi nu ma supar ci ma intristez intelegand [cat rau fac] umanitatii indivizii din aceasta specie care in perioade fertile pentru ei si firea lor, infloresc si devin tortionari, cenzori ideologici etc
Te invit sa explicitezi cat rau fac umanitatii cei despre care vorbesti (intre care ma incluzi evident si pe mine). Si sa mai explicitezi ce vrei sa spui cu "tortionarii" si cu "cenzorii ideologici". Repet, aceste exprimari iti denota caracterul, iar acum te invit sa iti sustii aceste atacuri cu ceva argumente concrete.


e-
Don't believe everything you think.

ion adrian

Vrabia "mihai viteazu" cand chiar nu mai stie ce sa faca.
Orice vei raspunde va fi OK!

Electron

ion adrian, imi aduci niste acuze grave, legate de "cat rau fac umanitatii" eu, ca individ din specia despre care vorbesti. Te invit inca o data sa explici care este acel rau. Daca iti asumi responsabilitatea acuzatiilor, vei raspunde in mod serios invitatiei. Daca vorbesti doar in vant, pentru ca nu ai nimic mai bun de facut, vei continua cu atitudinea asta penibila.

e-
Don't believe everything you think.

ion adrian

Desi ai multe cunostinte, din felul in care te referi la ceilalti se vede ca esti in mod funciar rau , o rautate de soiul aceleia date de cioburile din basmul lui Andersen. Asta simt eu si de aceea nu doresc sa discut cu tine, caci tu nu doresti adevar ci doar satifacerea unei vanitati de doi bani. Dar multora probabil ca le place ce faci, caci ti-au dat puncte dar si altora destui nu le place.
Altceva nu am sa-ti spun si tu nu ma intersezi ca persoana de loc, desi te mai citesc caci uneori chiar daca scopul tau este umilinta partenerului, cele spuse sunt corecte.
OK?

Electron

Bun, am inteles. Ramai sanatos cu parerile tale.

Usurinta cu care declari care sunt scopurile mele, denota mai degraba caracterul tau, asa cum am mai spus. Nu e de mirare ca nu observi. Nu esti primul care are astfel de reactii la participarea mea pe forum si cu siguranta nu vei fi nici ultimul. Retine ca din partea voastra nici nu pot sa astept altceva. De aceea insultele voastre sunt complimente pentru mine.

Din partea mea poti sa ma ignori, dar te asigur ca eu voi continua sa comentez ineptiile pe care le detectez, oricine ar fi autorul lor.

e-
Don't believe everything you think.

ion adrian

Auzi Electronule eu inca nu am montat la capatul textelor tale aparatul pentru masurat prostia pe care l-am brevetat dar daca tu ai calitatea de a ghicii ineptiile altora, cred ca nici nu mai este necesar acest lucru.  :) )))))))))))))))))))))))

Electron

Citat din: ion adrian din Septembrie 07, 2014, 10:10:25 PM
... aparatul pentru masurat prostia pe care l-am brevetat
Se vede treaba ca aparatul tau minunat nu poate detecta nici macar ineptiile cat China precum masuratul densitatii in grame. Daca vrei sa te faci singur de cacao in acest fel, n-ai decat. Ti-am tot spus ca atitudinea asta te descalifica pe tine, nu pe altcineva.

Citatdar daca tu ai calitatea de a ghicii ineptiile altora
Trecand peste eroarea de gramatica, ar fi interesnt sa citezi unde am vorbit eu despre ghicitul ineptiilor, nu de alta, dar deja e evident obiceiul tau de a vorbi fara acoperire. Daca nu ai priceput pana acum, te informez ca ineptiile pe care le detectez sunt doar cateva din cele pe care le scriu autorii lor aici pe forum in public, nu e implicat ghicitul absolut deloc.

Si iti mai spun ceva: daca vei continua cu acest comportament de troll, voi apela la administratie sa-ti reduca din stresul mental de a participa la acest forum. OK?


e-
Don't believe everything you think.

ion adrian

Mai intrebat de ce te consider scolit la Baneasa? Pai acolo se faceau cursuri specile in care acele taraturi, desigur alea care erau ceva mai scolite, erau educate sa-si enerveze adeversarul (aici nu ar trebui sa fie adversari dar securistul din tine nu stie decat negru sau alb)cautand cu lupa orice greseala. Aparatul meu evident ca masoara mai mult decta prostia ci chiar tampenia unuia care citind mai tot ce am scris pe aici poate crede ca eu nu stiu ce-i aia densitate. Cat despre greseli de redactare oi avea ca nu am o concurenta in perfectiunea stilului cu mine insumi caci este destul cat cadou fac celorlalti din timpul meu fara sa le cer nimic in schimb, decat doar ca in nemernicia sa vreun nemernic sa nu ma insulte.Oricum persoanele de fata se exclud cand adresarea nu le este in mod evident si tintit desinata . Acum ca m-ai adus si la a-ti satisface si ultime curiozitati : pas parol ;D

ion adrian

PS Nu am vazut amenintarea, dar sper ca administratia sa observe ca eu nu am insultat pe nimeni , ci doar am raspuns la insulte cu biciul ironie si pamfletului si sa observe ca tu ma cauti in mod special desi mie imi esti total indiferent.

sumalan dorin


Chiar nu te inteleg de ce il agresezi pe Electron.Nu inteleg nici ideea asta de a agresa pe cineva pe internet chiar daca in realitate nu cunosti persoana respectiva.

Ce comportament bun de retinut la rubrica:Asa nu!