Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Ce sunt smartphone-urile low-end , high-end sau middle-end?(daca exista si asta)

Creat de Nikolle007, Februarie 12, 2014, 04:58:45 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nikolle007

Ce sunt smartphone-urile low-end , high-end sau middle-end?(daca exista si asta)
   Am cautat la proprietatile unor telefoane mobile, am cautat apoi informatii pentru a sti care ce indica si am ajuns la acesti termeni, care nu stiu ce inseamna si a caror explicatie nu o gasesc pe internet, poate nu am cautat destul de bine, insa tot ce am vazut, nu arta decat informatii despre companii, nu explicatii ce inseamna low end , high end.
   Iti puteti explica efectiv ce inseamna, ce proprietate are, la ce foloseste, etc? Avantaje is dezavantaje (daca au) si poate chiar o comparatie.
   Va multumesc.

mircea_p

Nu e vorba de niste liste de proprietati specifice.
Low-end se refera la ceva simplu si ieftin. High-end este scump si (poate) de calitate mai buna. Sau doar mai aratos.:)
Ca un Trabant si un Mercedes. Tot masini sant. Functiile de baza sant aceleasi.  :)