Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Cea mai simplă curbă din spaţiu este elicea circulară, nu dreapta!

Creat de Abel Cavaşi, Februarie 10, 2014, 05:38:22 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Don't believe everything you think.


Electron

Cu mare placere, spor la raspuns la subiect! Si rusine sa-ti fie pentru propagarea pseudo-stiintei pe aici!


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi


Electron

Cu mare placere, spor la raspuns la subiect! Si rusine sa-ti fie pentru propagarea pseudo-stiintei pe aici!

Faptul ca tu, ca troll nesimtit ce esti, preferi ma bine sa-ti duci propriul topic in derizoriu decat sa rapunzi la subiect, dovedeste exact ce observ despre tine, ca-ti lipseste complet rusinea.

Mai bine intoarce-te la topic si raspunde intrebarilor legitime care ti s-au adresat de catre ceilalti, iar pe mine ignora-ma.

e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Deci dacă tu mă provoci pe topicul meu, iar eu îţi răspund la provocări înseamnă că sunt troll.  ;D
Ia încearcă să nu mă provoci şi ai să vezi ce frumos vor decurge discuţiile.

Electron

Eu ti-am raspuns la subiect cu comentarii, intrebari si argumente, dar deoarece esti un troll nesimtit tu ignori acest lucru si ceri in continuare argumente.

Tu insisti sa demonstrezi ca pentru tine observatiile mele legate de faptul ca tacticile si afirmatiile tale sunt tipice propagatorilor de pseudo-stiinta sunt mai interesante decat subiectul propriului tau topic, ceea ce dovedeste exact ce afirm eu: ca in loc sa raspunzi la subiect preferi sa-ti arunci subiectul in derizoriu.

Mai bine intoarce-te la topic si raspunde intrebarilor legitime care ti s-au adresat de catre ceilalti, iar pe mine ignora-ma. Si rusine sa-ti fie pentru propagarea pseudo-stiintei pe aici!


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Acum ai început să şi minţi? Uită-te în primul tău mesaj din acest topic. Nu abundă el de provocări?

Electron

Te invit sa citezi provocarile respective si sa demonstrezi ca nu as fi raspuns la subiectul tau. Se pare ca nu te deranjeaza sa faci tangente tot mai aiurea in aceasta discutie, iar asta demonstreaza exact ce spun eu: ca esti un troll fara pic de rusine.


e-

Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Adică tu nu consideri provocări cuvintele din primul tău mesaj?
Citat din: Electron din Februarie 10, 2014, 10:18:01 AM
Sa vedem, deci conform ineptiilor cavasiene elicea circulara e cea mai simpla curba in spatiu, iar dreapta este cea mai simpla elice, dar dreapta nu este cea mai simpla curba in spatiu. Magistral! Nu, logica nu este necesara pentru pseudo-stiinta, e chiar un inconvenient. Dar ignoranta e suficienta, ca sa ramana cavasianul mandru minune mare.  ::)

Citat din: Abel Cavaşi din Februarie 10, 2014, 05:38:22 AM
A venit vremea ca după atâţia ani de la descoperirile lui Frenet să-i dăm elicei ceea ce cuvine.
Marire tie eliceeee, marire tieeee !!!  ;D


e-
Minţi în continuare?

Electron

Mai troll nesimtit, eu nu pot sa neg faptul ca tie argumentele prezentate ti se par provocari. Problema este ca tu ignori argumentele si te plangi de provocari, evitand astfel subiectul propriului tau topic. Daca nu as fi prezentat argumente la subiect, atunci te-ai fi putut plange ca tot ce spun e pe langa subiect si sunt provocari injuste. Asa, argumentele mele (nu doar din primul raspuns) raman, iar eventualele provocari pe care le percepi trebuie sa ti le asumi sau macar sa le ignori.

Asta ce aplici tu e o tactica de propagator de pseudo-stiinta: ignori argumentele pe baza formei in care au fost scrise si pe baza dispretului tau fata de cel care ti le prezinta. Mai este putin si ma acuzi ca as fi un denigrator, dupa ultima moda a propagatorilor de pseudo-stiinta. EDIT: Pardon, deja ai facut asta intr-un topic dedicat! /EDIT

Nu uita ca ne cunoastem de mult pe acest forum si tu stii cum raspund eu asa cum si eu stiu ce tactici de troll folosesti. Asa ca faptul ca te plangi ca o mironosita de "provocarile" mele este complet ridicol si de o ipocrizie fara margini. Fii mai barbat si raspunde la subiect, daca ai ceva de spus si lasa tacticile de propagator de pseudo-stiinta pentru alte site-uri web. Eu voi continua sa lupt impotriva comportamentului tau de troll nesimtit pe acest forum, fie ca-ti place, fie ca nu.

Mai bine intoarce-te la topic si raspunde intrebarilor legitime care ti s-au adresat de catre ceilalti, iar pe mine ignora-ma. Si rusine sa-ti fie pentru propagarea pseudo-stiintei pe aici!


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Ai început, ori ba cu provocări? Aşa ai făcut în toate topicele mele. Primul tău mesaj era mizerie. Atunci nu te aştepta la altceva.

Electron

Citat din: Abel Cavaşi din Februarie 14, 2014, 04:12:56 PM
Ai început, ori ba cu provocări?
Din punctul tau de vedere, se pare ca da, din perspectiva mea, nu.

CitatAşa ai făcut în toate topicele mele.
Mult tupeu de troll nesimtit trebuie sa ai sa generalizezi in acest fel. Oricum, sa nu cumva sa crezi ca eu astept atata integritate intelectuala din partea ta incat sa nu minti ca as fi inceput in toate topicele tale cu "provocari" (plus ca esti insusi maestrul redefinirii dupa bunul plac al oricarui concept, dupa care ai pretentia ca toti ceilalti sa aiba aceeasi gandire cavasiana ilogica).

CitatPrimul tău mesaj era mizerie. Atunci nu te aştepta la altceva.
Daca nu ai fi un troll nesimtit si propagator de pseudo-stiinta, atunci ar fi trebuit in cel mai rau caz ca ignori "mizeria" mea (si sa ma reclami desigur la admini), iar in cel mai bun caz sa raspunzi la argumentele prezentate. Dar tu insisti pe tangente aiurea fara sa-ti pese de propriul subiect, provocand discutii prelungite pe langa.

Mai bine intoarce-te la topic si raspunde intrebarilor legitime care ti s-au adresat de catre ceilalti, iar pe mine ignora-ma. Si rusine sa-ti fie pentru propagarea pseudo-stiintei pe aici!


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi


Electron

Nu, asta nu spune totul, ci doar o parte, si anume ca tu percepi realitatea diferit de mine, ceea ce nu prea e nici o surpriza.

Restul povestii trollului nesimtit care esti este spusa de reactia ta la perceptia ta asupra realitatii. Chiar daca argumentele mele le iei ca provocari, ele nu se anuleaza prin tacticile tale de troll nesimtit, ci prin niste eventuale contra-argumente, sau raspunsuri la subiect, cum se mai numesc ele.

Mai bine intoarce-te la topic si raspunde intrebarilor legitime care ti s-au adresat de catre ceilalti, iar pe mine ignora-ma. Si rusine sa-ti fie pentru propagarea pseudo-stiintei pe aici!


e-
Don't believe everything you think.