Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Concepte VERIFICATE care nu mai pot fi intelese de mintea umana

Creat de cristi, Octombrie 19, 2013, 10:55:25 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mircea hodor

      Acum ce-am constatat ca de fapt nu sint pe tema mea,aici doar m-am inscris si eu la cuvint :)

atanasu

Nu inteleg de ce raspunzi la ce scriu ca la niste "acuze" . Nu am sugerat ca sunt subiecte care nu ar mai putea sau nu ar merita a fi discutate. Prea suntem suspiciosi pe aici insa  oricum eu nu sunt. De exemplu la topicul deschis de tine si continuat de mine privind  nasterea si evolutia universului denumit de tine cu un titlu care incepe cu  cuvantul "Hibele" am spus ca daca apar lucruri noi le voi posta si am si postat niste striri mai noi dar nu mai comntez cat timp nu apare ceva care ar adauga ceva esential la cele spuse de mine si sper ca si cititorii sa procedeze la fel .

atanasu

#32
Mircea in continuarea celor spuse anterior adaug si cred ca aici la acest fir se incadreaza cel mai bine faptul ca cu ocazia incercarii mele de a reduce postulatul lui Euclid la o teorema , mare si importanta dar totusi doar teorema, am fost pus in situatia de catre Electron care contrazicandu-ma practic aproape m-a fortat sa intru acolo in acea zona transecendenta unde continuumul se face discontinuu cu ajutorul lui Dedekind si sa introduc o noua speta in rationamentul prin reducere la absurd  pe care am numit-o : Reducerea la absurd la trecerea de la continuum la discontinuum .
Iti multumesc  tie care prin titlul sugestiv al firului redeschis aici si prin comentarii cat  si lui Electron care prin cerbicia dorintei de a-mi invalida rationamentele, m-ati condus si pe acest drum.