Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Factorii stresanti

Creat de sumalan dorin, Mai 22, 2013, 12:30:32 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sumalan dorin


Salutari

Factorii stresanti ai zilelor noastre sunt multiplii cum facem sa fim mai relaxati in munca,in viata in tot ce ne inconjoara.Are cineva vre-o sugestie?vre-o experinta care poate fii spuna astfel incat sa ne inspiram toti din ea.

vikingul

#1
Animalele de casa te ajuta sa scapi de stres. Eu am un caine chow-chow si de cand il am is mai putin stresat. Pentru mine factorii stresanti ar fi scoala, familia si ambitiile personale.

calientesistems

da , eu am doi caini un tekel si un husky si un porcusor de guineea ma destreseza la maxim .
Animalele au capacitatea de a extrage energia negativa din noi .

Constientizarea stresului ne ajuta sa il cobatem ,trebuie sa ne autosugeram pasi de destresare ,
adica daca sunt lucruri care stim ca ne elibereaza de stres trebuie sa le folosim .

Sa folosim toate armele eficiente impotriva stresului .

Stresul este exact momentul de entuziasm al unui caine nederesat  care escaladeaza in agresivitate.

de aceea trebuie sa gasim chestia aia care ne deconecteaza inspre escaladarea situatiilor tensionate.

Danke!!!