Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Tangente aiurea

Creat de Electron, Martie 05, 2013, 03:01:27 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Citat din: virgil 48 din Martie 05, 2013, 01:11:32 PM
Citat din: Electron din Martie 05, 2013, 09:29:54 AM
Suspiciunile tale nascute din ignoranta, virgil48, sunt penibile. Daca mecanica nu e punctul tau forte, mai bine nu te baga in discutie.
Vad ca la impartitul etichetelor esti prompt. Cand a fost vorba de o parere, i-ai lasat pe altii.
Eu nu am mai vazut probleme la care sa ignori datele propuse de autor, sau sa le suplinesti
cu unele de la tine(raza cercului, distanta dintre piese, etc). Daca vor incerca 10 insi sa le rezolve,
vor obtine 10 rezultate diferite. Iar tu vei avea multe etichete de acordat! :D   Minunat!
virgil48, in primul rand, lasa tangentele aiurea din topicele din sectiunea de probleme.

In al doilea rand, te-am lasat sa-ti manifesti "suspiciunile" si implicit ignoranta in domeniu, si ai primit raspuns de la autor. Cand ai insistat in ignoranta, atunci nu m-am mai rabdat. Ignoranta nu e un pacat, insistenta in ignoranta in schimb, e alta poveste.

In al treilea rand, nu inteleg de ce simti nevoia sa te bagi in subiecte pe care nu le stapanesti. Daca ai intrebari, ca sa afli ceva pe subiectul respectiv, spor la discutii. Dar manifestarea "suspiciunilor" tale care denota ca nu intelegi despre ce e vorba in probleme, e complet penibila. Am dorit sa stii parerea mea, pentru ca stiu ca o pretuiesti foarte tare.

Si in al patrulea rand, faptul ca habar nu ai cum se rezolva problemele de fizica, ca metodologie, nu justifica suspiciunile tale exprimate la citirea enuntului.

Cu asta sper ca te calmezi pe viitor.


e-
Don't believe everything you think.