IT şi electronică > Sisteme de operare

windows

<< < (6/6)

ion adrian:
@puriu,
De acord cu ce spui dar problema mea era lipsa de ficienta a maririi vitezei de acces din abonamentul meu de la 6M la 30 M pentru download fara ca sa simt vreun efect pozitiv ba chiar din contra impresia generala este ca e mai prost.
Nu imi pun problema sa schimb abonamentul pentru ca mi-a schimbat modemul ca sa pot folosi si wireless pentru sotia mea care se plimba cu laptopul ei mai performant prin casa. De altfel ea nu a simtit o inrautatire a vitezei caci era rapida si inainte si acum.
Eu ma gandeam doar ca avand un calculator doar cu 1,6 GHz apare o contradictie intre viteza lui si viteza cu care ii parvin informatiile. Am si dat un exemplu prin modul in care se blocheaza oile sau vacile si in general animalele(si oamenii in caz de panica)la trecerea printr-o poarta ingusta. Atat si nimic mai mult. Daca exista un raspuns la aceasta intrebare asa cum o pun eu bine daca nu, nu.
Multumesc si inca odata scuze pentru deranj.

puriu:
Un modem apare ca un singur abonat si primeste trafic ca un singur abonat. Daca la modem sunt conectate simultan mai multe calculatoare viteza lor scade. Viteza declarata, dar negarantata, a retelei se refera la comunicarea standard (un numar de octeti) a abonatului cu serverul retelei. Exista abonamente speciale la care viteza minima este garantata, dar sunt cam scumpe.

ion adrian:
viteza scade si cand sotia nu e logata si cum nu sta prea mult la computer cam asta este regula. hai s-o lasam balta ca m-am plictisit. cred ca chestia aia cu strunga vacilor sau a oilor se aplica si aici. :)

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă