Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

A facut ca apa sa arda!

Creat de meteor, Noiembrie 11, 2011, 09:48:10 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mishu

Noi romanii am vrut cu tot dinadinsul sa fim in rand cu lumea, fara sa ne intrebam daca nu cumva lumea a innebunit. Acum suntem intr-un proces rapid de a vinde tot ce le-ar fi de folos copiilor nostri. Ne vindem rezervele de petrol, de gaze, de aur, de carbune, ne vindem hidrocentralele, ne vindem padurile. Ce le lasam urmasilor? O tara saraca si o atmosfera poluata. Daca o minte luminata nu va descoperi curand o noua forma de energie, cred ca omenirea va fi in pericol.

ariel55

#16
Mishule, nu fi revoltat, o sa folosim apa care arde a rusului sau turbina gravitationala a lu' nea Ion Turbinca!(sunt mai ieftene) ;D
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

meteor

Cind, vad, asa "curajosi", cei care la prim intrebarile mele puse, taceau ca pestii sub apa, iar dupa ce s-a prezentat cheea pacalelii (si aceasta fiind una bine gindita), se dau cu "glumele" "inteligente", atunci ma fac pe mine sa rid bine de ei.

Ce nu a-ti venit atunci cu contraargumentele de rigoare?!

* In video e aratat pacaleala.
   Dar, daca am presupune, ca nu a-ti vazut videoul, cum , mergind pe cai logice, veti putea invalida informatia prezentata?!

Sau, daca e nevoe, sa-mi demonstrati ca e imposibil de gasit valoarea de adevar avind atita cantitate de informatie prezentata.

Iata acum, astept comentarii.

ariel55

#18
CitatIata acum, astept comentarii.
Asteapta....si, daca si daca nu ai rabdare, intreaba-l pe : Iurii Krasnov , poate el stie.
Iti reamintesc:
CitatUn fizician-chimist ??? rus- Iurii Krasnov a facut:
prin (nu_stiu ce aparate) intii a schimbat structura moleculara a apei (el spune ca la o anumita fregventa (frecventa), formeaza un anumit "virtej"(Numai cu o bormasina ruseasca se poate vartejui), nu stiu nimic detaliat ca , chimia niciodata nu mi-a placut...(da...nici romana? )  

De cand Iuri a facut descoperirea , Radio Erevan, deja recomanda zilnic, economisirea de catre populatie a apei de la robinet! Urmeaza criza!
deja se experimenteaza in masa, in film un alt inventator care amesteca benzina cu apa.(Densitati diferite, da ce conteaza?)  ;D ;D ;D
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!