Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

cum inseram poze?

Creat de raul, Iunie 26, 2008, 09:39:21 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

raul

salut.am o intrebare: cum pot insera niste poze intr-un post...

Electron

Incearca sa folosesti tagurile [img].

De exemplu: [ img ] h t t p : / / adresa_pozei/poza.jpg [ /img ] (fara nici un spatiu!)

e-
Don't believe everything you think.

Temari

Raul, pe multe siteuri, sub poze, sunt niste coduri img, HTML si inca cateva. Ca sa pui aici o poza, trebuie sa dai copy la codul [img]. Daca le ei de pe google si vrei sa pui o poza aici, dai click pe casuta de mai sus de pe forum (deasupra fetelor astea zambarete) pe care arata o imagine mica si daca pui sageata pe ea scrie: Instert Image. Dai click acolo, si intre codul img pui linkul imaginii respective.
;)

Temari

Uite un exemplu (www.photobucket.com, am luat direct codul img de acolo)

Electron

Iata ce contine de fapt postul lui Temari:

Citat din: Temari din Iunie 27, 2008, 09:36:01 AM
Raul, pe multe siteuri, sub poze, sunt niste coduri [i]img, HTML [/i]si inca cateva.
Ca sa pui aici o poza, trebuie sa dai copy la codul [img]http://.
Daca le ei de pe google si vrei sa pui o poza aici, dai click pe casuta de mai sus de pe forum
(deasupra fetelor astea zambarete) pe care arata o imagine mica si daca pui sageata pe ea scrie: Instert Image.
Dai click acolo, si intre codul img pui linkul imaginii respective.
;)
Uite un exemplu(  am luat direct codul img)

[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll95/djimona/Butterfly/Butterfly_transparent.jpg[/img]

Don't believe everything you think.

Temari

Multumesc Electron, nu stiam de ce nu-mi merge, si de aceea am dat dublu post (ceea ce nu e prea corect ;D ) Multumesc inca o data.

raul

da ........am inteles cum postez poze de pe net.........dar cu poze de la mine din calculator cum fac? ???

Temari

umm...logheaza-te pe www.photobucket.com, pune-ti pozele din calculator acolo (alea care vrei sa le pui), apoi , dupa ce le-ai incarcat, sub fiecare poza vor aparea coduri, si dai copy la codul img.  :)

raul


martinel

si poza in profil, cum as putea sa imi adaug ?  ;D