Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

studii in scandinavia

Creat de vikingul, Iunie 04, 2012, 11:51:34 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

vikingul

as dori sa fac facultatea in Norvegia, Suedia sau Danemarca imi poate da cineva cateva informatii eventual cineva care a studiat acolo? Burse, admitere, limba etc

Adi

lsrs.ro sunt organizati bine si pe tari anume. Insa ce anume ai nevoie sa stii si nu stii? Trebuie sa pui intrebari clare. Uite ceva ce chiar merge. Cauti o universitate anume intrii pe siteul ei, cauti facultatea pe care ti-o doresti, citesti pe siteul ei si acolo ai toate informatiile pe care ti le doresti. Daca nu gasesti tot, le dai email la secretariat. Ia initiativa!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

home_land

Buna! Eu am plecat anul trecut, insa in UK cu bursa de studiu printr-o fundatie study Abroad Advising Center. M-au consiliat gratuit, asa ca am facut alegerea perfecta. Si viata nu e asa de scumpa nici un Londra,mai ales daca reusesti sa "pui mana"" si pe un job part-time. daca vrei poti sa le trimiti un mail la  contact@education-abroad. ro  pentru mai multe informatii. stiu ca anul trecut trimiteau studenti si in Danemarca. Tu poti sa le trimiti mail si vei afla sigur. Bafta!

vikingul

Multumesc foarte mult pt raspuns! Voi lua legatura cu ei!

vikingul

As dori sa aflu cum s-ar traduce ,,academic credentials''! La una dintre universitati mi se cere acest act de la liceu si nu stiu ce inseamna in romana.

ariel55

#5
http://en.wikipedia.org/wiki/Credential
Diploma de Bac cu rezultate.
CitatThe academic and professional world makes very extensive use of credentials, such as diplomas, degrees, certificates, and certifications, in order to attest to the completion of specific training or education programs by students, to attest to their successful completion of tests and exams, and to provide independent validation of an individual's possession of the knowledge, skills, and ability necessary to practice a particular occupation competently.
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

vikingul