Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Tangenta a.n. #12 : despre sistemul de citare

Creat de Electron, Iunie 27, 2012, 06:05:49 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Aceasta este o tangenta desprinsa din discutia despre geocentrism/heliocentrism si prefer sa-i raspund intr-un topic separat pentru a evita varza de idei a lui alexandru n. din discutia respectiva.


Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PM
CitatLegat de folosirea sistemului de citare aici, e irelevant cate postari ai fi facut pe alte forumuri care foloseau cel mai probabil alte soft-uri, nu cel de pe acest forum. Incapactatea ta de a folosi sistemul de citare de aici ramane de neinteles, dat fiind ca esti de atata timp activ aici, plus faptul ca ti s-a spus de nenumarate ori cum se foloseste sistemul (ori cu buton, ori direct cu tag-uri) etc.
M-am înscris recent pe un forum american (pe alte teme), iar acolo sistemul de "quotes" e extrem de simplu: pur şi simplu selectezi o parte dintr-un text şi apare automat (floating) opţiunea de "quote", adică un buton pe care dacă-l apeşi se deschide între rânduri un loc unde poţi insera acea parte de text pe care vrei s-o citezi (ulterior poţi, desigur, muta tot acel text, adică citatul şi replica, altundeva – cut-paste). Chiar nu pot descrie CÂT DE SIMPLU E, trebuie să vezi cu ochii tăi (the elegance of simplicity...).
Fabulos.

Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PMÎn ce priveşte sistemul de "quotes" de aici, am renunţat voit după câteva sesiuni care au durat vreo 5 minute fiecare (şi aşa consider că am acordat prea mult timp chestiunii respective). Nu pricep de ce pentru unii e atât de complicat să conceapă şi să implementeze un lucru atât de simplu.
Chiar asa.

Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PMDar dacă te deranjează aşa tare, nici o problemă, chiar nu ţin să stau pe aici. Adică, m-am cam lămurit. Oricum, foarte curând voi pleca, indiferent ce şi cum, căci aici se discută mai mult opinii, nu altceva.
Chiar daca ma deranjeaza atitudinea ta in acest sens, pot sa o suport. Am suportat chestii si mai rele de la altii.


e-
Don't believe everything you think.