Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Tangenta a.n. #06 : tactica "omul de paie"

Creat de Electron, Iunie 27, 2012, 11:36:57 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Aceasta este o tangenta desprinsa din discutia despre geocentrism/heliocentrism si prefer sa-i raspund intr-un topic separat pentru a evita varza de idei a lui alexandru n. din discutia respectiva.


Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PM
CitatAsta e tactica ,,omul de paie" si este o eroare de logica. Vii cu o afirmatie falsa, pe care nu o sustine nimeni pe aici, si ma pui pe mine sa o demonstrez? De ce ar trebui  sa fie cerul MULT mai stralucitor decat cerul zilei? (Desigur, pe aici nu a auzit nimeni de paradoxul lui Olbers, inca te afli printre ignoranti, in varianta imaginara a Universului in care traiesti tu.)
Chiar nu ştiu ce tactică aiurea vezi în cele ce am zis. Şi CUM ANUME e eroare de logică? Şi cum anume n-o susţine nimeni pe aici dacă tocmai am susţinut-o eu?
Magnific. Si asta e tot auto-ironie din partea ta?

Raspuns pe puncte:
Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PMChiar nu ştiu ce tactică aiurea vezi în cele ce am zis.
Tactica aiurea este cea numita ,,omul de paie", asa cum am precizat.

Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PMŞi CUM ANUME e eroare de logică?
E eroare de logica pentru ca in loc sa folosesti argumente rationale, folosesti astfel de tactici ridicole.

Citat din: alexandru n. din Iunie 25, 2012, 10:24:12 PMŞi cum anume n-o susţine nimeni pe aici dacă tocmai am susţinut-o eu?
Da, asta ziceam si eu, ca doar tu sustii afirmatia aceea falsa, nu vreun oponent al tau in dezbatere.

Daca ai avea curiozitatea sa te informezi ce inseamna tactica ,,omului de paie" ai vedea cata ironie ti-ai servit singur la pachet.


e-
Don't believe everything you think.